Minister zdrowia opowiedział o tym, jak palił marihuanę. "Fatalnie się to skończyło"

Minister zdrowia opowiedział o tym, jak palił marihuanę. "Fatalnie się to skończyło" Źródło: fot. wikipedia.org

Marihuana zaczyna być legalna w coraz większej ilości krajów na całym świecie. W Polsce od lat sytuacja nie zmienia się i wciąż legalną marihuanę leczniczą możemy otrzymać jedynie w kilku aptekach w całym kraju. Teraz o swoich doświadczeniach z używką opowiedział minister zdrowia.

Marihuana od lat jest tematem wielu dyskusji na całym świecie. Coraz głośniej słychać opinie osób walczących o legalizację tej używki zarówno ze strony polityków, jak i obywateli. Co roku w całej Polsce organizowane są całe marsze i demonstracje. Dodatkowo przychodzi na nie coraz więcej osób, ale jak na razie zwolennikom marihuany udało się wywalczyć tylko legalizację medycznego zastosowania tej rośliny.

Marihuana: minister zdrowia opowiada o swoich doświadczeniach

Na całym świecie prowadzone są badania, w których naukowcy odkrywają kolejne zastosowania marihuany w wielu aspektach naszego życia. Najgłośniej mówi się o walorach medycznej marihuany, których pula również regularnie się powiększa. Już teraz wiemy, że marihuana pomaga w leczeniu padaczek lekoopornych oraz przynosi ukojenie pacjentom cierpiącym z powodu nowotworów. Oczywiście polski rząd dopuścił do obrotu takie leki, ale niestety nie są one refundowane i dostęp do nich jest bardzo trudny. Przez to dochodzi do sytuacji, że osoby chore muszą na własną rękę załatwić sobie zza granicy potrzebne specyfiki albo korzystać z usług nielegalnego obrotu używką. W jednym z ostatnich wywiadów minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał się, że raz w życiu zażywał marihuanę. Jednak nie przypadła mu do gustu, a jej zapalenie było wręcz traumatycznym przeżyciem. - Raz w życiu próbowałem marihuany, fatalnie to się skończyło - mówił Łukasz Szumowski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Polityk dodaje również, że w czasach jego młodości nie było dostępu do takich używek, jak marihuana i inne narkotyki. Minister ma nadzieję, że taka sytuacja w naszym kraju się utrzyma. - W Polsce nie było dostępu do takich środków odurzających, do narkotyków i mam nadzieję, że nie będzie - dodaje polityk. Dodatkowo minister podaje, że na przykładzie krajów, które zalegalizowały marihuanę widać, że problem z uzależnieniami rośnie oraz wzrasta zużycie pozostałych narkotyków. Jednocześnie kłóci się to z wieloma danymi, które przedstawiają zwolennicy legalizacji marihuany. Według nich nasz kraj, jak i obywatele mogliby dużo skorzystać, gdybyśmy mieli wolny dostęp do tej używki.Najlepsze newsy dnia:

  1. Bartłomiej M. żali się z aresztu. Wspomina ojca Rydzyka
  2. Cały świat liczył, że Polska będzie potęgą produkcji grafenu. Te marzenia właśnie boleśnie się skończyły
  3. Teraz próbuje to ukryć? Krystyna Pawłowicz brała udział w obradach okrągłego stołu
  4. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  5. Okrzyknięto ją „nową Korą”. Kim jest Karolina Gibki?
  źródło: Na Temat Następny artykuł