Minister Zdrowia ujawnił prawdę
youtube.com TVP Info
Monika Majko - 29 Maja 2020

Minister Zdrowia wyznał prawdę. Powiedział, jakie jest prawdopodobieństwo spotkania zakażonej osoby

Minister zdrowia odpowiadał w wywiadzie na pytania dotyczące wprowadzenia przez rząd Mateusza Morawieckiego kolejnego etapu łagodzenia restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Łukasz Szumowski ujawnił prawdę o prawdopodobieństwie spotkania zakażonej osoby.

Minister zdrowia skomentował kolejny krok polskiego rządu w kierunku odmrożenia gospodarki. W najbliższych dniach w życie ma wejść IV etap łagodzenia restrykcji wprowadzonych wcześniej dla bezpieczeństwa obywateli w trakcie dynamicznie rozwijającej się w kraju pandemii koronawirusa.

Minister Zdrowia ujawnił, jakie jest prawdopodobieństwo spotkania zakażonej osoby

W środę 27 maja Mateusz Morawiecki, w asyście ministra zdrowia oraz ministra kultury, ogłosił wprowadzenie w życie IV etapu planu odmrożenia krajowej gospodarki. Kolejne zmiany wejdą w życiu już w najbliższych dniach. Na antenie stacji TVP Info szef resortu zdrowia, Łukasz Szumowski, skomentował rządowe decyzje.

COVID-19 koronawirus przełomWielki sukces Polaków. Przełomowe odkrycie o COVID-19, zagadka rozwiązanaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski został zapytany m.in. o to, co skłoniło rządzących do złagodzenia nakazu zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, który do tej pory był obowiązkowy dla każdego obywatela. Odpowiadając na pytanie dotyczące tego, co jest przyczyną odwołania nakazu, polityk stwierdził, że spotkanie osoby zakażonej na ulicy jest mało prawdopodobne.

– To samo, co skłoniło mnie, żeby je wprowadzić, tzn. liczba nowych zakażeń w tej transmisji poziomej. Czym innym są ogniska takie jak kopalnie czy fabryki, a czym innym są rozproszone nowe przypadki w transmisji poziomej. One oznaczałyby, że mamy dużo chorych na ulicach, a jeżeli nie mamy tych transmisji poziomych dużo, to oznacza, że spotkanie na ulicy drugiego chorego jest bardzo mało prawdopodobne, więc można już zacząć luzować, zwłaszcza w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu – przekazał Łukasz Szumowski w programie "Gość Wiadomości".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jajka w ziemiDo dziury w ziemi wrzucił jajka i polał słodkim napojem. Chwilę potem wydarzyło się niebywałe, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Minister Zdrowia: "spotkanie na ulicy drugiego chorego jest bardzo mało prawdopodobne"

Jednocześnie minister zdrowia podkreślił, że złagodzenie tego obowiązku nie oznacza, że zagrożenie zakażeniem całkowicie minęło. O maseczkach powinniśmy wciąż pamiętać, przebywając w zamkniętych pomieszczeniach.

– Oczywiście musimy nadal używać ich tam, gdzie ten dystans jest mniejszy, czyli w komunikacji i wewnątrz pomieszczeń, tam warto te maseczki jeszcze stosować – zaznaczył minister zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Miało być 1200 złotych od poniedziałku. Wiemy, ile naprawdę dostaną Polacy "na głowę", niestety nie mamy dobrych wieści

2. Na cmentarzach pojawiły się dziwne kartki. Ich treść przyprawia o dreszcz

W związku z wprowadzeniem IV etapu "odmrażania" gospodarki, od 30 maja mają zostać zniesione wszelkie ograniczenia w handlu. Od czerwca ponownie otwarte zostaną m.in. siłownie, baseny oraz kina i teatry. Dozwolona zostanie również organizacja uroczystości okolicznościowych z limitem uczestników do 150 osób. Przywrócona zostanie również możliwość korzystania z krajowego transportu lotniczego. Do odwołania wciąż pozostają zamknięte dyskoteki oraz kluby muzyczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka mówiła wszystkim, że jej syn zaginął. Policja odkryła jednak wstrząsającą prawdę
  2. Zbigniew Boniek chwycił mikrofon i wprawił Polaków w euforię. Kibice mogą wrócić na stadiony już niebawem, padła data
  3. Rozstrzygnęły się losy emerytów. Wszystko zacznie się od 1 czerwca, lepiej się przygotować
  4. Kobieta umierała w czasie porodu, mąż miał się z nią tylko pożegnać. 24 godziny później doszło do niebywałej rzeczy
  5. Gwiazda "M jak miłość" opisała konkretne objawy choroby. Wiele osób ich nie dostrzega, póki nie jest za późno
  6. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje

Nastolatka11-latka była w stanie śmierci mózgowej przez 4 lata. Nagle wydarzyło się najbardziej niespodziewane, rodzina zdębiała z wrażeniaCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News