Minister Zdrowia
Pixabay.com Candid_Shots
Monika Majko - 23 Października 2020

Minister Zdrowia powiedział, ile potrwają surowe obostrzenia, które wprowadzi rząd. Niestety, zła wiadomość

Minister Zdrowia przekazał obywatelom najnowsze informacje, dotyczące stanu pandemii w Polsce. Sytuacja jest bardzo poważna, to nie koniec surowych obostrzeń.

Minister Zdrowia poinformował o obecnej sytuacji w kraju, związanej z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Adam Niedzielski wyznał, ile potrwają surowe obostrzenia, które rząd wprowadził, by ograniczyć gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-COV-2 w społeczeństwie. To wyjątkowo zła wiadomość dla wszystkich Polaków.

Minister Zdrowia przekazał najnowsze informacje o rozwoju pandemii w Polsce

W czwartek 22 października padł kolejny rekord dobowych przyrostów liczby nowych przypadków COVID-19, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 12 107 zakażeń koronawirusem. Szef resortu Adam Niedzielski przekazał Polakom najnowsze wiadomości, dotyczące rozwoju pandemii w kraju.

- Jeżeli będziemy mieli do czynienia z kontynuacją tego trendu wykładniczego, który ma miejsce od początku października, to w przyszłym tygodniu musimy się liczyć z tym, że średnia liczba zachorowań będzie wynosiła około 15 tysięcy przypadków dziennie. Jeżeli liczba zachorowań nadal będzie rosła wykładniczo, to w następnym tygodniu możemy skończyć z liczbą 20 tysięcy dziennie. Mam jednak nadzieję, że ten scenariusz nie będzie się realizował – powoli powinien się pojawiać efekt obostrzeń - wyznał Minister Zdrowia.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Adam Niedzielski został również zapytany o to, ile jeszcze potrwają obostrzenia oraz czy rząd planuje wprowadzenie kolejnych restrykcji w związku z obecną sytuacją. Minister Zdrowia przekazał wszystkim Polakom wyjątkowo złe wiadomości.

- Jeżeli okaże się, że będzie kontynuowany scenariusz wykładniczy i nie uda się nam wyhamować wzrostu do charakteru linowego, to trzeba będzie sięgać po coraz bardziej dolegliwe obostrzenia. Logika wprowadzania obostrzeń jest taka, że z punktu widzenia ochrony wydolności systemu opieki zdrowotnej lepiej teraz wprowadzić drastyczne obostrzenie na kilka tygodni, żeby wyhamować ten trend, niż metodą powolnego hamowania testować, co się będzie działo przez kolejny miesiąc. Sytuacja jest na tyle poważana, że musimy hamować coraz gwałtowniej - zapowiedział Adam Niedzielski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Minister Zdrowia zapowiedział możliwość wprowadzenia kolejnych obostrzeń, jeśli obecna sytuacja nie ulegnie poprawie

Jeżeli obecna sytuacja nie ulegnie poprawie, rząd będzie zmuszony do podjęcia kolejnych kroków w kierunku zaostrzenia rygoru sanitarnego w państwie. Adam Niedzielski zapowiedział, że przygotowana została przestrzeń na wprowadzenie kolejnych obostrzeń, jeśli będzie taka potrzeba.

- Jest zbyt wcześnie, by mówić o szansie na wypłaszczenie się krzywej zachorowań, raczej myślę, że powoli ta dynamika wykładniczego wzrostu będzie malała. Mamy też analizę scenariusza dla wzrostu liniowego, który mówi, że w przyszłym tygodniu będzie 13,5 tysiąca średnio, ale to tylko trochę lepiej. I zwracam uwagę, że odwrócenie trendu z wykładniczego na liniowy nadal oznacza, że liczba zakażeń będzie powyżej 10 tysięcy dziennie. Sytuacja jest bardzo poważna i wydaje mi się, że jest już przestrzeń na kolejne obostrzenia – bardziej drastyczne – które spowodują, że wyhamujemy. Musimy bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej - przekazał szef resortu zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Oficjalne: Całkowite zamknięcie gastronomii, seniorzy powyżej 70. roku nie powinni wychodzić z domu

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Do tej pory łącznie w Polsce potwierdzono niemal 215 tysięcy przypadków COVID-19, a 4 019 osób zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych zarejestrowano na terenie województwa śląskiego, do tej pory potwierdzono tam 33,9 tysięcy zakażeń. 29,3 tysięcy chorych wykryto na terenie województwa mazowieckiego, a 28,3 tysięcy chorych zarejestrowano w województwie małopolskim.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandal. Rzuciła szczeniakiem używając go jak broni. Zwierzę cierpiało, nic nie zrobiła, aby mu pomóc
  2. Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: RP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News