Minister zdrowia przekazał czarny scenariusz. Powiedział, ilu zachorowań spodziewa się do końca tygodnia

Minister zdrowia przekazał czarny scenariusz. Powiedział, ilu zachorowań spodziewa się do końca tygodnia Źródło: YouTube TVP Info

Minister Zdrowia nie ma dla nas dobrych informacji. Jego przewidywania dotyczące koronawirusa są wyjątkowo niepokojące. W rozmowie z RMF FM wypowiedział słowa, które mogą zaskoczyć. Choroba ma zainfekować wiele osób.

Ostatnie dni z pewnością sprawiają, że minister zdrowia ma ogromny natłok pracy. Pandemia coraz bardziej się rozprzestrzenia, a kolejne obostrzenia utrudniają życie wielu Polakom. Najnowsze spekulacje, jakimi podzielił się Łukasz Szumowski, nie napawają optymizmem.

Prognozy rozwoju pandemii są wyjątkowo niepokojące

Ostatnie przypuszczenia, którymi podzielił się minister zdrowia nie pozostawiają wątpliwości. Koronawirus przybierze na sile i zarazi jeszcze więcej osób. Pandemia już teraz w znacznym stopniu komplikuje życie części z nas. Najnowsze doniesienia mogą wywołać niepokój.

Łukasz Szumowski bez wątpienia ma aktualnie o wiele więcej obowiązków niż do tej pory. Oprócz tych, z których wywiązywał się na co dzień, musi teraz stawić czoła wyzwaniu, z którym nie miał wcześniej do czynienia żaden z jego poprzedników. RMF FM na swoim Twitterze przytoczyło ostatnią wypowiedź, w której minister zdrowia przedstawia czarny scenariusz rozwoju sytuacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister Zdrowia przyznał ilu nowych przypadków infekcji spodziewa się w najbliższym czasie

Nie da się ukryć, że koronawirus wywołał spore zamieszanie na całym świecie. Kolejne kraje podejmują coraz bardziej drastyczne kroki zapobiegawcze. W Polsce nad całą sytuacją czuwa między innymi minister zdrowia. To co ostatnio powiedział może napawać zgrozą.

- Dalej uważam, że na koniec tego tygodnia możemy mieć dobrych parę tysięcy przypadków zarażenia - przyznał Łukasz Szumowski w rozmowie na antenie RMF FM.

Z wypowiedzi ministra wynika, że sytuacja związana z pandemią rozwija się coraz szybciej. Jego spekulacje sugerują, że będzie jeszcze gorzej. W związku z tym warto przestrzegać zaleceń dotyczących wzmożonej dbałości o higienę i unikania skupisk ludzkich. W ten sposób możemy spowolnić tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym społeczeństwie.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii

2. Ojciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała

W rozmowie z RMF FM minister zdrowia przyznał, że zamykanie takich miejsc jak Łazienki Królewskie jest dobrym pomysłem. Z cała pewnością przyczyni się to do zmniejszenia prawdopodobieństwa stykania się osób zdrowych z zainfekowanymi. Łukasz Szumowski stwierdził również, że w jego opinii bardzo wysoka śmiertelność dotyczy osób w wieku powyżej 80 lat. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. 28-latek opisał, jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Porażające, co działo się z jego ciałem
  4. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  5. Mężczyzna opisał wstrząsające objawy koronawirusa, gorączka i kaszel to nie wszystko. Teraz ostrzega innych
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News