Minister zdrowia wakacje Polaków
Flickr.com Kancelaria Premiera
Konrad Karpiuk - 21 Maja 2020

Przesłanie jest jasne. Szumowski wydał właśnie wiadomość do wszystkich Polaków dotyczącą wakacji

Minister zdrowia jest cały czas zalewany pytaniami o dalszą sytuację epidemiczną w kraju. Zbliża się sezon urlopowy oraz wakacje, więc wiele osób zastanawia się, jak epidemia wpłynie na sposób w jaki spędzą ten czas. W końcu Łukasz Szumowski zdecydował się wydać opinię, na którą czekało wielu Polaków. Wiadomo już czego można spodziewać się w miesiącach letnich.

Minister zdrowia ma teraz ogromny wpływ na życie Polaków. W dużej mierze od jego rekomendacji mogą zależeć kolejne decyzje rządu o odmrażaniu gospodarki i otwieraniu poszczególnych typów lokali. Ostatnio zdradził, co będzie z wakacjami oraz innymi kwestiami związanymi z rozrywką.

Minister zdrowia o wakacjach Polaków, wiadomo co może być odwołane

Jak informuje Łukasz Szumowski, nie ma co się obawiać, jeśli chodzi o wyjazdy wakacyjne w granicach kraju. Stwierdził, że można spokojnie rezerwować pokoje w hotelach i choć o wyjazdach zagranicznych możemy raczej zapomnieć, to rodzinne wakacje są jak najbardziej wskazane.

EmeryturaPosępna informacja dla wszystkich emerytów. Chodzi o wypłaty świadczeniaCzytaj dalej

Obawy można mieć jednak wobec wyjazdów zorganizowanych, czyli wszelkiego rodzaju obozów czy kolonii. Ze względu na dużą ilość osób na małej przestrzeni, istnieje możliwość, że będą one w tym roku odwołane. Ponadto, jeśli nagle nie dojdzie do drastycznego wzrostu liczby zakażeń, nic nie zapowiada tego, aby ponownie zamknięto hotele.

Przed wakacjami możliwe, że doczekamy się kilku zmian

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta Kaczyńska tak mieszkaOd luksusu aż boli głowa. Marta Kaczyńska mieszka w obłędnych warunkach, mamy zdjęciaCzytaj dalej

Jak twierdzi minister zdrowia, można spodziewać się, że jeszcze przed wakacjami będą otwarte kina. Możliwe również, że zmienią się przepisy dotyczące noszenia maseczek w miejscach publicznych. Ponadto w Polsce spadła liczba zgonów względem poprzedniego roku, co również skomentował Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Niewiarygodne, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II. Zdjęcia mówią same za siebie
2. Mija rok od przyjścia na świat słynnych sześcioraczków. Niesamowite, jak teraz wyglądają

- Ludzie zaczęli bardziej dbać o siebie, ale też przestali się spotykać i przenosić zakażenia. Z powodu mniejszego ruchu jest też mniej wypadków itd. To ta jasna strona dystansu społecznego - komentował minister zdrowia dla Super-Expressu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące Ukraińców chce przedostać się do Polski. Zadanie to jest jednak wyjątkowo trudne
  2. Kim jest żona Łukasza Piszczka? Piłkarz strzeże jej jak największego skarbu (FOTO)
  3. Justyna Żyła dopiero teraz wyznała prawdę. Cierpiała u boku Piotra?
  4. Kasjerka z Biedronki zaapelowała do klientów. Jej słowa uderzają w najczulszą strunę
  5. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  6. Kiedyś obrastał płoty w ogrodach i ludzie za nim przepadali. Agrest dzisiaj jest niedoceniany, a szkoda bo ma niewyobrażalne właściwości

nowotwór złośliwy jedno marzenie20-latka miała tylko jedno marzenie. Spełniło się dopiero po jej tragicznej śmierci, zdjęcia odbierają mowęCzytaj dalej

Źródło: wPolityce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News