minister zdrowia Adam Niedzielski
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 19 Października 2020

Minister zdrowia przekazał pilny komunikat. Wiemy, co czeka Polaków w kolejnym tygodniu

Minister zdrowia podczas dzisiejszej rozmowy w Polsat News przekazał bardzo ważny komunikat dla wszystkich Polaków. Powiedział, co czeka nas w przyszłym tygodniu.

Minister zdrowia pojawił się dziś na antenie Polsat News, gdzie wypowiedział się na temat wprowadzonych już obostrzeń oraz tego, co czeka nas w ciągu najbliższych tygodni. Pilnie zaapelował do wszystkich Polaków.

Na cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćNa cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćCzytaj dalej

Minister zdrowia zdradził, co czeka nas w przyszłym tygodniu. Zaapelował również do Polaków

- Jeżeli te działania i te obostrzenia, które wprowadziliśmy zaczną działać, to najpierw będziemy mieli do czynienia ze stopniowym spadkiem dynamiki wzrostu, a potem ze stopniową stabilizacją liczby zachorowań. W tym tygodniu tego wypłaszczenia nie należy się spodziewać. Jeżeli będzie się pojawiało, to myślimy o tym w perspektywie dwóch tygodni - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w programie "Gość Wydarzeń".

Jak wynika z wypowiedzi ministra, w przyszłym tygodniu z pewnością nie możemy spodziewać się tego, że kolejne raporty dotyczące nowych przypadków zakażenia koronawirusem przedstawią liczby niższe niż do tej pory. Wręcz przeciwnie - z niemal całą pewnością jeszcze w przyszłym tygodniu odnotujemy znaczne wzrosty. Jak podkreślił minister, teraz bardzo dużo zależy od nas samych oraz tego, czy będziemy przestrzegać wprowadzonych obostrzeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

- Obostrzenia nie są wprowadzane, żeby ograniczać naszą wolność, ale rozprzestrzenianie się koronawirusa - mówił minister zdrowia, apelując tym samym do Polaków o to, cy utrzymywali reżim noszenia maseczki oraz przestrzegali wprowadzonych obostrzeń. Dodał, że wypłaszczenia krzywej zachorowań nie możemy spodziewać się wcześniej niż za dwa tygodnie.

Minister został również zapytany o to, czy jest zadowolony z dyscypliny utrzymywanej przez Polaków. Jak przyznał, jego zdaniem wiele zmieniło się od początku pandemii koronawirusa, zwłaszcza w przeciągu ostatniego miesiąca. Liczba sceptyków, którzy nie wierzą w istnienie pandemii, jego zdaniem, zmniejsza się.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia? Wiemy, które restrykcje mogą zostać rozszerzone

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

- Dane, które analizowaliśmy z ruchu telefonii komórkowej pokazują, że od początku września ten poziom aktywności i mobilności ludzi jest taki, jak był w styczniu, lutym. Mamy nadzieję, że obostrzenia, które wprowadziliśmy ograniczą ten ruch o ok. 10 proc., co może być wartością kluczową dla spowolnienia dynamiki pandemii - mówił minister, apelując o to, byśmy w miarę możliwości, pozostali w domach. Dodał, że każda osoba potrzebująca pomocy, taką pomoc otrzyma.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler tłumaczy się z zupy za 60 zł. Do jej nowego lokalu można przyjść z psem
  2. Kiedy otworzą siłownie i baseny? Jest wstępna data, to realistyczny termin
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  7. Elżbieta odmłodniała o 10 lat, wszystko dzięki kuracji cudownym sokiem z buraków. Teraz z każdym dzieli się swoim zachwytem
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News