Ile testów na koronawirusa faktycznie wykonuje się w Polsce? Minister Szumowski w końcu zdradził szczegóły

Ile testów na koronawirusa faktycznie wykonuje się w Polsce? Minister Szumowski w końcu zdradził szczegóły Źródło: East News Piotr Molecki

Minister zdrowia co jakiś czas informuje nas o tym, jak rozprzestrzeniająca się pandemia wirusa SARS-CoV-2 wpłynie na funkcjonowanie naszego kraju. Łukasz Szumowski niedawno przyznał również, w jakim stanie znajduje się nasza służba zdrowia. Polityk zdradził ile testów na obecność koronawirusa wykonuje się w Polsce w ciągu dnia. Do laboratoriów napływa coraz więcej próbek.

Minister zdrowia niedawno podał ważne informacje na temat polskiej służby zdrowia. W walce z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa bardzo ważny jest czas reakcji. Dlatego to istotne, by laboratoria, które przeprowadzają testy na obecność wirusa SARS-CoV-2, sprawnie działały. Minister Szumowski właśnie zdradził, ile takich testów wykonuje się codziennie w Polsce.

Minister zdrowia przyznał, że wciąż przybywa mnóstwo próbek, które poddawane są testom na obecność koronawirusa. W obecnej, wyjątkowej sytuacji, bardzo ważne jest, aby w jak najkrótszym czasie można było potwierdzić ilość zarażonych osób i odizolować je od reszty społeczeństwa, powstrzymując tym samym rozprzestrzenianie się pandemii. Służby bezpieczeństwa robią wszystko, aby w naszym kraju nie powtórzyła się sytuacja, jaka pojawiła się we Włoszech. W rozmowie z dziennikarzem radiowej Trójki minister Szumowski otwarcie stwierdził, ile testów wykonuje się w codziennie w Polsce. Dodał też, że do laboratoriów trafiają kolejne próbki do badania.

Minister zdrowia stwierdził, że przepustowość laboratoriów w Polsce rośnie

Łukasz Szumowski, polski minister zdrowia, niedawno odbył rozmowę z jednym z dziennikarzy radiowej Trójki. Polityk ze szczegółami opisał obecną sytuację polskiej służby zdrowia i postępy w walce z rozprzestrzeniającą się pandemią wirusa SARS-CoV-2. Teraz bardzo ważne jest, aby możliwie jak najbardziej usprawnić funkcjonowanie laboratoriów, do których napływa coraz więcej próbek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister zdrowia podał nawet liczby. Łukasz Szumowski stwierdził, że w Polsce dziennie wykonuje się obecnie ok. 1,5 tysiąca testów na obecność koronawirusa. Dodał również, że z czasem te możliwości będą rosły, ponieważ przepustowość laboratoriów w naszym kraju jest coraz lepsza. Do placówek trafiło już blisko 50 tysięcy próbek, natomiast wykonano już ok. 10 tysięcy testów.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Minister zdrowia podkreślił, że wykonywanie testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 ma sens tylko w przypadku, gdy mija siódmy dzień od kontaktu z zakażonym. Łukasz Szumowski stwierdził także, że baza laboratoriów rozszerza się w bardzo szybkim tempie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Smutek w rodzinie Grażyny Torbickiej. Nieprawdopodobne doniesienia mediów
  4. Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Gowin zdradził najgorszy scenariusz, porażająca wizja
  5. Niewiarygodne wiadomości z Wuhan. Sytuacja, jakiej nie było od początku epidemii
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: Twitter MZ_GOV_PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News