minister zdrowia testy błąd
Unsplash ThisisEngineering RAEng
Joanna Szwalikowska - 18 Listopada 2020

Minister zdrowia zabrał głos ws. ogromnego błędu. Chodzi o wykonane testy

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, wypowiedział się na temat nieprawidłowości dotyczących danych na temat liczby zakażeń. Jego zdaniem, jest to tylko kwestia zaległości. Różnice w przedstawionych danych są ogromne.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej zabrał głos na temat rozbieżności dotyczących liczby zakażeń na Śląsku oraz Mazowszu. Jego zdaniem, to kwestia zaległości, jakie powstały w związku ze zmniejszoną wydolnością stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Minister zdrowia zabrał głos na temat rozbieżności w liczbie zakażeń

- Mamy do czynienia z sytuacją zaległości, spowodowaną tym, że wydolność stacji sanitarno-epidemiologicznych też została dotknięta epidemią COVID-19 - przekonywał Adam Niedzielski, podczas konferencji prasowej.

Szef resortu w trakcie konferencji został zapytany o rozbieżności w danych dotyczących liczby zakażeń. Liczby publikowane przez Ministerstwo Zdrowia różnią się od tych, które od początku epidemii prowadzi Michał Rogalski, korzystając z danych ze stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, w poniedziałek informował, iż minister zdrowia miał polecić Jarosławowi Pinkasowi, Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, analizę raportów. Miał on przyjrzeć się danym dotyczących ostatnich dwóch tygodni z województw mazowieckiego oraz śląskiego. To właśnie tam wskazano duże różnice.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Do środy ma być oświadczenie ministra Pinkasa, czy rzeczywiście te błędy zaistniały, a jeśli zaistniały, to jaki jest natychmiastowy sposób ich rozwiązania - zapowiadał Wojciech Andrusiewicz. O wspomniane analizy zapytano również ministra zdrowia w trakcie dzisiejszej konferencji.

- Zauważyliśmy te rozbieżności w ubiegłym tygodniu, jeszcze zanim stały się one spopularyzowane przez internautów czy inne osoby. Zleciłem panu ministrowi Pinkasowi i panu ministrowie (Krzysztofowi) Saczce, czyli kierownictwu Głównego Inspektoratu Sanitarnego, przeprowadzenie bardzo szczegółowej analizy, z czego wynikają te błędy czy te różnice - mówił Niedzielski.

Jak zaznaczył szef resortu zdrowia, mamy do czynienia z zaległościami. Wynikać one miały z tego. że część personelu została zakażona koronawirusem bądź przebywa na kwarantannie w związku z ryzykiem zakażenia. Taki stan rzeczy sprawia, że stacje są mniej wydolne, a część wyników wprowadzana jest z opóźnieniem, tłumaczył Niedzielski.

- W piątek planujemy, że GIS przedstawi szczegółowe informacje, bo na dzisiaj jeszcze nie mamy tych szczegółowych informacji - dodał minister zdrowia. Zapewnił również, iż wszystkie wyniki, a także ewentualne zaległości zostaną wprowadzone. Prace nad tym trwają od zeszłego czwartku, przekonywał.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana pojawił się komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość dla wszystkich Polaków

2. Wyciekło nagranie ze szpitala w Poznaniu. Obywatele i obywatelki dowiedzieli się prawdy

3. Właśnie ujawniono, ile zarabiał miesięcznie Gulbinowicz. "Gdyby wierni dowiedzieli się, doznaliby wstrząsu i niesmaku"

- Różnica pomiędzy sumą potwierdzonych przypadków w woj. mazowieckim według danych MZ a PSSE na dzień 15.11 wzrosła już do 14,2 tys. Czy MZ się w końcu doliczy i powie nam, skąd te nieprawidłowości? - informował na Twitterze w poniedziałek Michał Rogalski, który na bieżąco prowadzi statystyki dotyczące liczby zakażeń.

W piątkowym wpisie natomiast zwracał uwagę na liczbę dotyczącą województwa mazowieckiego. Dane publikowane przez ministerstwo różniły się o ponad 11 tysięcy przypadków od danych z PSSE.

- 11 tys. więcej niż wynika z danych Ministerstwa Zdrowia - zaznaczał Michał Rogalski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Mówiono o nim "cebula czarownic", tymczasem jest silnym naturalnym antybiotykiem. Ma niebywałe prozdrowotne właściwości
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dziennik PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News