Minister Zdrowia opublikował apel
Pixabay.com icsilviu
Irmina Jach - 17 Listopada 2020

Nagła konferencja ministra zdrowia. Zwrócił się do Polaków z ważnym apelem, trzeba wiedzieć

Minister zdrowia zorganizował niespodziewaną konferencję prasową, podczas której zwrócił się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Adam Niedzielski mówił o obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju, planach dotyczących obostrzeń wprowadzanych przez rząd oraz o dalszych planach w kwestii walki z pandemią. Wiemy, czego można spodziewać się w najbliższym czasie.

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, podczas wtorkowej konferencji prasowej nie krył entuzjazmu w związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju. Według przedstawiciela resortu, zmniejszająca się liczba badań jest dowodem na sukces rządu. Polacy nie mogą jednak liczyć na zniesienie obostrzeń.

Widok grobu Marka Perepeczki 15 lat po śmierci przyprawia o łzy. Bardzo smutneWidok grobu Marka Perepeczki 15 lat po śmierci przyprawia o łzy. Bardzo smutneCzytaj dalej

Minister Zdrowia zwrócił się do Polaków

- Malejąca liczba badań to w pewnym sensie informacja, że sytuacja się poprawia (...). Dzisiaj, po raz pierwszy od dwóch tygodni, liczba dziennych przypadków wynosiła poniżej 20 tysięcy. To optymistyczny sygnał (...). Na szczęście okazało się, że przebieg pandemii w ostatnich dwóch-trzech tygodniach nie przebiegał wykładniczo. Teraz jesteśmy w fazie, gdy następuje stabilizacja - oznajmił minister zdrowia.

Adam Niedzielski zapewnił, że rząd na bieżąco śledzi prognozy dotyczące pandemii i nie ma wątpliwości, że najgorsze jest już za nami. Podkreślił jednak, że obowiązujące obecnie obostrzenia sanitarne nie zostaną zlikwidowane co najmniej do końca listopada.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Możemy się trochę uśmiechnąć, że to, co najgorsze, mamy w pewnym sensie za nami (...). Nasze działania były i są ukierunkowane na utrzymanie buforu bezpieczeństwa między wolnymi i zajętymi łóżkami. Zwiększył się bufor łóżek na intensywnej terapii. Tutaj jesteśmy bezpieczni (...). Możemy sobie nawzajem pogratulować, poziom odpowiedzialności społecznej zdecydowanie się poprawił - ocenił szef resortu.

Adam Niedzielski uważa, że wprowadzone przez rząd restrykcje przyniosły oczekiwany skutek - wpłynęły na mniejszą aktywność i mobilność społeczeństwa, co z kolei przełożyło się na ograniczoną transmisję niebezpiecznego patogenu.

- Mieliśmy do czynienia co prawda z sytuacjami, które ograniczyły ten spadek, protesty czy zgromadzenia, jak Marsz Niepodległości, ale na szczęście oddziaływanie tego nie przełożyło się na wzrost liczby zachorowań - podsumował minister zdrowia.

- Mamy do czynienia ze stabilizacją dziennej liczby zachorowań, ale nie jest to jedyny wskaźnik, który nam mówi o trendzie, który oznaczałby, że pandemia zwalnia. Widać to w innych sygnałach, liczbie badań, zleceniach na przeprowadzone testy, które pochodzą z systemu POZ. Widać to również po naszej mobilności, która jest w gruncie rzeczy odzwierciedleniem tego, co wprowadzaliśmy jako regulacje ograniczające - dodał.

Według Adama Niedzielskiego spadek liczby zachorowań jest także efektem systemu testowania społeczeństwa, który opiera się przede wszystkim na lekarzach rodzinnych, którzy do 27 października mieli wystawić bardzo dużo skierowań na badania. Po tej dacie liczba zaleceń zaczęła spadać. Rolę w opanowaniu sytuacji epidemiologicznej mieli odegrać także wszyscy obywatele naszego kraju.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca wiadomość dot. pogrzebu Gulbinowicza. "Nie było identycznej kary w Polsce przez tysiąc lat"

2. Pilna wiadomość do rodziców dzieci poniżej 8 roku życia. Chodzi o dodatkowe pieniądze

3. Dramatyczna relacja pacjentów z polskiego szpitala. Byli bezsilni, wszystko za zamkniętymi drzwiami

Michał Dworczyk, który wystąpił u boku Adama Niedzielskiego, zdecydował się także na oficjalne podziękowanie Polakom za przestrzeganie zasad narzucanych przez rząd. Zarówno minister zdrowia, jak i szef KPRM uważają, że tylko mobilizacja i wspólne działania mogą zahamować pandemię.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Gdy zobaczyli, czego dokonał niedługo później, odjęło im mowę
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Wiadomo, co stanie się przed pogrzebem Gulbinowicza. Media donoszą także o zaskakującym miejscu spoczynku
  4. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  5. Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Maryla Rodowicz wyznaje, że po chorobie jej ogranizm domagał się rosołu. Zdradziła, jaką przyprawę dodaje, by lepiej smakował
  7. Potężny wybuch na wsi. Ojciec w szpitalu, rodzina bez dachu nad głową

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News