Minister Zdrowia wypowiedział się na temat maseczek
Jakub Kaminsk East News
Agata Jaroszewska - 16 Kwietnia 2020

Padło pytanie, do kiedy będziemy nosić maseczki. Minister Zdrowia nie pozostawił wątpliwości

Minister Zdrowia w trakcie konferencji, w której udział brał także Mateusz Morawiecki, odpowiedział na pytanie interesujące wielu Polaków. Od czwartku 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa, nie jest konieczne aby używać do tego maseczki, jednak większość wybiera właśnie tę formę zabezpieczenia. Wiemy, do kiedy będziemy musieli je nosić.

Minister Zdrowia bombardowany jest wieloma pytaniami, które dotyczą naszego codziennego życia. Aspekty gospodarcze to jedno, lecz dostosowywanie się do nowych przepisów dla wielu jest trudne i z niecierpliwością czekają na zniesienie obostrzeń.

Objawy koronawirusaJeden objaw występuje u co piątej zarażonej osoby. Specjaliści z Hiszpanii dokładnie go przebadaliCzytaj dalej

Minister Zdrowia rozwiał wątpliwości

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, w trakcie konferencji wypowiadał się na wiele ważnych tematów. Podkreślał, że nie powinniśmy na razie myśleć o końcu epidemii, ponieważ towarzyszyć będzie nam ona jeszcze przez długi czas. Dla wielu Polaków z pewnością nie była to radosna nowina, liczyli oni, że zarówno premier Mateusz Morawiecki jak i Minister Zdrowia przekażą bardziej optymistyczne nowiny, a obostrzenia zostaną zdjęte. Gdy pozwolono zabrać głos dziennikarzom, padło pytanie odnośnie noszenia maseczek oraz tego, jak długo będziemy musieli stosować się do tego nakazu. Minister Zdrowia nie pozostawił wątpliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Katarzyna DowborKatarzyna Dowbor nie mogła znieść porażającego widoku. Niesamowita metamorfoza, zdjęcia zwalają z nógCzytaj dalej

Pytanie nie pozostało bez odpowiedzi

Łukasz Szumowski podkreślił, jak ważne w okresie panowania epidemii jest przestrzeganie wydawanych przez resort zaleceń. Higiena, zasłanianie ust i nosa, przestrzeganie kwarantanny czy trzymanie dystansu pozwalają na chociażby zmniejszenie negatywnych skutków trwającej pandemii. Ogranicza to szanse na zarażenie osób szczególnie narażonych na działanie wirusa SARS-CoV-2. Odpowiedź Ministra Zdrowia była bardzo krótka i zwięzła.

- Jak będzie szczepionka - odpowiedział dziennikarzowi Łukasz Szumowski. Termin ten jest mocno nieokreślony, jednak zarówno premier jak i Minister Zdrowia nie zdecydowali się na przekazywanie konkretnych dat, w których miałyby następować kolejne zmniejszenia restrykcji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki potwierdził ogromne zmiany w całym kraju. Miliony Polaków zaniemówiło

2. Z ostatniej chwili: Minister zdrowia o łagodzonych obostrzeniach. Zdradził, kiedy może skończyć się epidemia

Zdecydowali się na inną taktykę

- Przez najbliższy czas musimy nauczyć się żyć z podstawowymi zasadami epidemii. Ten plan nie ma konkretnych dat. Nasi sąsiedzi podawali różne daty. My ich świadomie nie podajemy, bo jest to zależne od liczby zachorowań - mogliśmy usłyszeć z ust Ministra Zdrowia podczas wystąpienia. Przedstawiono różne etapy znoszenia obostrzeń, ale jedynie pierwszy posiada konkretną datę 20 kwietnia. Maseczki będą, więc towarzyszyć nam przez dłuższy okres, niż wielu myślało.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prezydent USA wstrzymał finansowanie WHO. Jest stanowcza reakcja Chin
  2. Jakub Błaszczykowski przeżył rodzinny dramat. Stracił najbliższe osoby
  3. Tylko w jednej sytuacji możesz ściągnąć maseczkę w miejscu publicznym. A nawet musisz
  4. Kolejna przykra wiadomość od Agnieszki Woźniak-Starak. Chodzi o ważny dla niej dzień
  5. Doda zdradziła swój sekret. Chodzi o intymną relację z mężem
  6. Więzienny kucharz przywitał w celi syna Zenka Martyniuka powalającym menu

AdopcjaKobieta bała się psów, pies bał się ludzi. Razem stworzyli najcudowniejszą parę, nic piękniejszego dziś nie zobaczycieCzytaj dalej

Źródło: Wprost Zdrowie i Medycyna

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News