Minister zdrowia podał druzgocące dane. To wtedy nastąpi szczytowy moment epidemii w Polsce

Minister zdrowia podał druzgocące dane. To wtedy nastąpi szczytowy moment epidemii w Polsce Źródło: youtube.com TVP Info

Minister zdrowia przekazał niepokojące informacje o pandemii koronawirusa w Polsce. Dane, które podał Łukasz Szumowski są przerażające, to wy pesymistyczny scenariusz.

Minister zdrowia przekazał w rozmowie z dziennikarzami "TVN 24" porażające dane dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Łukasz Szumowski zaznaczył, że liczba zakażonych będzie wzrastać. Słowa polityka są bardzo niepokojące, najgorsze dopiero przed nami.

Minister zdrowia ujawnił niepokojące dane

Na tę chwilę w Polsce potwierdzono badaniami 156 przypadków zakażenia koronawirusem, a 3 zarażonych pacjentów zmarło. Liczba zakażeń wciąż rośnie, o czym na bieżąco informuje polski rząd. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał w rozmowie z dziennikarzami stacji "TVN24", że raczej nie spodziewa się, by sytuacja została szybko opanowana.

- Wolę być pesymistą, spodziewam się pod koniec przyszłego tygodnia 1,5-2 tys. zakażonych koronawirusem - powiedział minister zdrowia w "TVN24".

Łukasz Szumowski podkreślił, że priorytetem jego obecnej pracy jest przygotowanie służby medycznej na kryzys. Wzrost liczby zakażonych oznacza bardzo duże obciążenie dla polskiej służby zdrowia. Minister przekonuje, że rząd dokłada wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować się na walkę z groźnym wirusem.

- Moim obowiązkiem jest przygotować szpitale zakaźne na jak największą liczbę pacjentów. Nie możemy powtórzyć modelu włoskiego, gdzie nikt się nie przejmował kwarantanną [...] Mamy w szpitalach zakaźnych jednoimiennych przygotowanych ok. 10 tysięcy łóżek, 700 respiratorów [...] Muszę zakładać, jako minister zdrowia, że będzie ciężko, że będziemy musieli organizować kolejne szpitale - powiedział szef resortu zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister zdrowia przewiduje, kiedy nastąpi moment szczytowy epidemii w Polsce

Aktualny wzrost zachorowań to dopiero początek, najgorsze dopiero przed nami. Dziennikarz "TVN 24", Konrad Piasecki, zapytał ministra, kiedy przewiduje szczyt epidemii w Polsce.

- Na pewno za dwa-trzy tygodnie, ale też każde opóźnienie, dzień-dwa ma duże znaczenie - odpowiedział Łukasz Szumowski dziennikarzowi "TVN24".

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Koronawirus w Polce: nie żyje ceniony lekarz. Był zarażony, przyczyna śmierci nie jest jasna

Minister zapowiedział również, że zwiększy się ilość wykonywanych testów. Badania będą przeprowadzane u wszystkich, którzy mają podejrzenie zakażenia SARS-CoV-19.

- Nawet jeżeli będziemy mieli hospitalizowanych kilka tysięcy pacjentów, to nie jest zagrożenie dla systemu. Mamy laboratoria, które będą mogły przepuszczać do 3 tys. testów na dobę. Mamy 70 karetek, które jeżdżą po kraju i zbierają testy. Liczba testów wzrośnie drastycznie, będziemy je wykonywali u wszystkich, którzy mają podejrzenie koronawirusa - zapowiedział szef resortu zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poważne braki w polskiej służbie zdrowia w obliczu epidemii. Lekarka wyznaje prawdę
  2. Niepokojące doniesienia ws. Krzysztofa Piątka. Polak poddany kwarantannie
  3. Kierowca wziął pod swój dach bezdomnego kota. Niesamowite, jak kilka dni później zwierzak się "odwdzięczył"
  4. Największa wpadka TVN, jak mogli puścić coś podobnego? Widzowie nigdy jej nie zapomną
  5. Mężczyzna miał minutę, żeby zrobić dowolne darmowe zakupy. Nie mieści się w głowie, jak się zachował
  6. Stało się, Lidl i Biedronka nie mogły dłużej czekać. Są ważne komunikaty

źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News