Szumowski wyznał druzgoczącą prawdę o ozdrowieńcach. Jest inaczej niż wszyscy myśleli

Szumowski wyznał druzgoczącą prawdę o ozdrowieńcach. Jest inaczej niż wszyscy myśleli Źródło: .

Minister zdrowia przekazał oficjalne informacje o ozdrowieńcach. Polacy nie mieli pojęcia, że wygląda to zupełnie inaczej. Teraz nie już żadnych wątpliwości, kim są.

Minister zdrowia zjawił się dziś na kolejnej konferencji w sprawie koronawirusa. Podano oficjalne informacje dotyczące m.in. nowych kroków, które zamierza podjąć rząd w walce z wirusem. Z informacji TVP Info, powołującego się na informacje Ministra, który wypowiedział się również do 13 ozdrowieńcach wynika, że tak naprawdę nie są to osoby zdrowe. W tych przypadkach mówi się jedynie o ustąpieniu objawów.

Minister zdrowia o ozdrowieńcach 

Z dnia na dzień wzrasta liczna osób zarażonych koronawirusem. Na dzień dzisiejszy (16 marca) mówi się o 150 osobach chorych oraz 3 ofiarach śmiertelnych. W całym kraju zarządzono kwarantannę i apeluje się o ograniczenie wyjść z domu do przypadków koniecznych. Z informacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowa wynika, że w kraju jest 13 tzw. ozdrowieńców. Okazuje się jednak, że nie są to osoby zdrowe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Ozdrowieniec to nie jest termin do końca medyczny. To jest osoba, u której objawy ustępują. To nie są osoby zdrowe, które wypuszczamy do domów. Takich osób w Polsce jeszcze nie ma - powiedział minister podczas konferencji.

Minister Zdrowia dodał także, że dotychczas żadnemu z pacjentów nie udało się w pełni dojść do zdrowia. Jeżeli jednak hospitalizacja przejdzie pomyślnie, być może, już za kilkanaście dni pojawią się informacje o pierwszej osobie zdrowej. Tymczasem rząd nadal apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie skupisk ludzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Szkoły zamknięte znacznie dłużej? Poznaliśmy konkretną datę

2. Ojciec umierał w szpitalu. Gdy córka przyszła go odwiedzić, przed salą zobaczyła tajemniczą postać

Szumowski dodał jednocześnie, że jest pełen podziwu dla polskiego społeczeństwa za odpowiednią reakcję na kwarantannę. Ulice pustoszeją, komunikacją miejską porusza cię coraz mniej osób, a do sklepów udają się już nieliczni. To dobry znak dla walki z koronawirusem. Tylko ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi może pomóc zapobiec kolejnym zarażeniom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus zdążył się już zmutować. Wytworzył się drugi szczep
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Lawinowy wzrost zachorowań na koronawirusa. Właśnie znacznie powiększyła się liczba zakażonych
  4. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  5. Przez 10 godzin walczyli o jego życie. Niestety, 41-latek zmarł pomimo starań ratowników
  6. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie

Źródło: onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News