Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej

Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej Źródło: Piotr Molecki/East News

Minister Zdrowia kilka dni temu spekulował, jak będzie wyglądać sytuacja z koronawirusem w Polsce. Okazało się, że miał rację. Według jego słów, za tydzień ma być jeszcze gorzej.

Minister Zdrowia pracuje intensywnie od pierwszego zdiagnozowanego przypadku SARS-Cov-2 w Polsce. Wraz z ekspertami stara się podejmować jak najlepsze decyzje, jednak jego czarny scenariusz powoli zaczął się spełniać.

Minister Zdrowia kilka dni temu mówił na konferencji o kolejnych przypadkach

12 marca minister Łukasz Szumowski mówił, że liczba zakażonych wzrośnie - co oczywiście było naturalną koleją rzeczy, obserwując to, co dzieje się w europejskich krajach. Jednak podał jeden kluczowy termin, który może być próbą nie tylko dla rządu, ale też dla społeczeństwa i przede wszystkim dla lekarzy oraz szpitali.

- Przyrost jest taki, jak się spodziewaliśmy. Niedługo będziemy mieli 100 osób a za tydzień, może dłużej, dojdziemy do tysiąca. Największy przyrost zarażonych przewidujemy na koniec przyszłego tygodnia, ewentualnie początek następnego - mówił Minister Zdrowia. Jak widać, jego czarny scenariusz się ziścił: 14 marca przekroczyliśmy liczbę 100 zakażonych osób, dziś rano jest to już 111.

Polska potrzebuje większej ilości sprzętu medycznego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mamy koniec tygodnia i rzeczywiście, liczba zakażonych wzrosła do ponad 100. Jeśli za tydzień liczba wzrośnie odpowiednio do tysiąca, Polska jako kraj będzie mieć ogromny problem. Ministerstwo wraz z premierem stara się ograniczyć roznoszenie wirusa: zamknięto szkoły, teatry, muzea, kina, restauracje, przywrócono zamknięte granice, nie latają samoloty i nie jeżdżą pociągi. Rząd robi co może, a tymczasem wyposażenie szpitali w żaden sposób się nie polepsza, nadal brakuje artykułów sanitarnych i respiratorów.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Niewyobrażalna tragedia, wnuk Daniela Olbrychskiego nie żyje. Był jeszcze taki młody
2. Nie żyje uwielbiany muzyk. Artysta poważnie chorował, smutne wiadomości przekazała rodzina

Polska na tę chwilę nie potrzebuje jednak większej ilości szybkich testów na wykrycie koronawirusa. Mamy ich kilkadziesiąt tysięcy, a do tej pory wykonano ich prawie 5 tysięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarka z dużego polskiego miasta ujawnia straszną prawdę. Chorych może być znacznie więcej, po prostu ich nie diagnozują
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Genialny pomysł na wykorzystanie warzyw i mięsa z rosołu. Domownicy będą wdzięczni
  4. Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin
  5. Dramatyczna sytuacja Polaków za granicą. Czeka ich ciężki czas
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News