minister zdrowia konkretny termin szczepionka koronawirus w Polsce
Piotr Molecki/East News
Joanna Szwalikowska - 12 Września 2020

Minister Zdrowia podał konkretny termin. Tysiące Polaków złapały się za głowy

Minister Zdrowia w jednym z ostatnich wywiadów zdradził konkretny termin. Wielu Polaków ze zniecierpliwieniem czekało na wiadomość dotyczącą tego, kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa. Adam Niedzielski nie trzyma już nikogo dłużej w niepewności. Wiemy, kiedy preparat będzie dostępny dla Polaków.

Minister Zdrowia nie mógł już dłużej milczeć. Zdecydował się zdradzić termin dotyczący tego, kiedy w Polsce pojawi się szczepionka przeciw koronawirusowi. Prace nad stworzeniem preparatu chroniącego ludzkość przed zakażeniem trwają od początku pandemii. Teraz wiemy, kiedy będą mogli skorzystać z niego Polacy.

Beata Szydło może być zaskoczona, że sąsiedzi zdecydowali się rozmawiać z prasąRodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Minister Zdrowia zdradził konkretny termin. Wiemy, kiedy Polacy będą mogli skorzystać ze szczepionki na koronawirusa

Przed kilkoma dniami w sprawie szczepionki wypowiadał się Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Wówczas przekonywał, że nie wiadomo, kiedy dokładnie na rynek trafi szczepionka przeciw koronawirusowi, jednak istniały szanse na to, że stanie się tak jeszcze w tym roku. Teraz jednak Minister Zdrowia zdradził przewidywany termin dostępności szczepionki na rynku światowym, ale również w Polsce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Katarzyna Dowbor odmieniła życie rodzinySkandaliczne warunki, mama i córka kąpały się w miskach. Katarzyna Dowbor w jednej chwili zmieniła ich życieCzytaj dalej

- Prace nad szczepionką trwają już od dłuższego czasu, praktycznie od początku pandemii. Jesteśmy z innymi krajami Unii Europejskiej w ścisłej współpracy, została utworzona specjalna grupa zakupowa. Ta grupa zakupowa prowadzi negocjacje z kilkoma dostawcami. Jeden z nich, który jest najbardziej zaawansowany, zadeklarował, że już pod koniec grudnia szczepionka będzie dostępna - przekazał Adam Niedzielski, który gościł w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

Jak przekonuje Niedzielski, Polska będzie krajem, który zajmie pierwsze miejsce w kolejności w grupie zakupowej. Ma zostać przygotowanych blisko 300 milionów szczepionek, a według parytetu ludności, to właśnie my mamy mieć pierwszeństwo, przekazał szef resortu zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje polski polityk, niewyobrażalna strata

Prowadząca program, Agnieszka Kopacz, zapytała także ministra o realny termin dostępności szczepionki dla Polaków. Niedzielski odpowiedział, że jeśli nie pojawią się żadne komplikacje po drodze, szczepionka będzie dostępna w okolicach marca lub kwietnia. Oznacza to, że czeka nas jeszcze przynajmniej kilka miesięcy oczekiwania, aż powstanie możliwość zaszczepienia się przeciwko chorobie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonych
  2. Odnaleziono wrak gigantycznego krążownika z okresu wojny. Wiemy jak wyglądał przed zatonięciem [wideo]
  3. Chciał kopnąć psa. Kilka sekund później karma wróciła do niego ze zdwojoną siłą, nagranie zwala z nóg
  4. Roksana Węgiel przekazała radosną nowinę. Fani oniemieli, nikt nie mógł się spodziewać
  5. Potrącił dwóch małych chłopców i uciekł. Pilnie szuka go policja
  6. Samotny ojciec zabrał kilkuletnią córkę do restauracji. Po powrocie do domu zalał się łzami, nieoczekiwany finał

Siostra zauważyła niepokojące zachowanie niepełnosprawnego brataZauważyła niepokojące zachowanie niepełnosprawnego brata. Gdy poznała prawdę, natychmiast zawiadomiła służbyCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News