W Polsce zostanie ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego. Wiemy kiedy i co oznacza

W Polsce zostanie ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego. Wiemy kiedy i co oznacza Źródło: .

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski ogłosił, że zostanie wydane rozporządzenie o wprowadzeniu kraju w stan zagrożenia epidemicznego. Oznacza to spore ograniczenia.

Minister Zdrowia poinformował, że wprowadzenie stanu epidemicznego, może oznaczać choćby czasowy zakaz przemieszczenia się, czy obrotu i używania poszczególnych dóbr. To dopiero wierzchołek góry lodowej, ministerstwo chce zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby za wszelką cenę.

Minister zdrowia wyda pilne rozporządzenie. Wiadomo co ono oznacza

- To jest czas na pozostanie w domu. To nie jest czas na to, żeby wychodzić do takich miejsc jak supermarkety czy sklepy. Nie ma powodów do wykupywanie produktów na zapas, a w kolejce i w tłumie w sklepie mamy szansę zarazić siebie i innych - apelował minister, aby powstrzymać wybuch paniki w polskich sklepach.

Wiele wskazuje na to, że może zostać wydane polecenie o ograniczeniu przemieszczenia się, podobnie jak we Włoszech, w których wychodzić z domu można jedynie do sklepu lub po leki. Ponadto ministerstwo może nakazać udostępnienie nieruchomości, czy lokali w celu przeciwdziałania epidemii, a także kierować do pracy osoby związane z zawodami medycznymi. Ograniczone może być również działanie instytucji, jak i może dojść do wydania zakazu pracy.

Szpitale przejdą reorganizację, aby przyjmować chorych

Ponadto, jak zapowiada Łukasz Szumowski, szpitale mają zostać zreorganizowane, tak aby przystosować je do walki z koronawirusem. W każdym województwie zmiany ma przechodzić jedna jednostka dziennie, a od poniedziałku mają być w stanie najwyżej gotowości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To będą szpitale, które mają możliwość hospitalizacji chorych zakażonych koronawirusem, który ma możliwość leczenia chorych na różne schorzenia, bo w końcu ci pacjenci wymagają działań różnych - informował minister.

Dzisiaj grzeje: 1. Oficjalnie: 7 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce. Nowe miasto na mapie zakażeń

2. Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie

Do tej pory potwierdzono w Polsce 49 przypadków koronawirusa, wszyscy są leczeni poza pacjentką, która zmarła (cierpiała również z powodu innych schorzeń). Choroba COVID-19 objawia się z reguły podobnymi do grypy, takimi jak kaszel, gorączka i duszności. Ponadto może objawiać się także w formie silnych bólów mięśni i zmęczenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  2. Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy
  3. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  4. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, nie żyje Wiktor Humięcki
  5. Kto najbardziej jest zagrożony koronawirusem? Opublikowano nowy raport
  6. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News