Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni

Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni Źródło: Flickr.com Kancelaria Premiera

Minister zdrowia przekazał informacje, na które czekano bardzo długo. Wiadomo już, kiedy mają być zdjęte kolejne obostrzenia. Jak jednak zastrzega Łukasz Szumowski, wycofywanie kolejnych ograniczeń wcale nie musi od razu dotyczyć całego kraju. Istnieje możliwość, że większymi swobodami będzie mogła się cieszyć jedynie część Polaków.

Minister zdrowia podał kolejny termin, wiele osób miało nadzieję, że będzie mogło korzystać z lokali usługowych. Jednak nie ma co popadać w hurraoptymizm, istnieje możliwość, że w różnych rejonach Polski obostrzenia będą zdejmowane w innych terminach. Ponadto, jeśli działania rządu doprowadzą do wzrostu zachorowań, ograniczenia mogą być ponownie wprowadzone.

Minister zdrowia ujawnia termin otwarcia lokali usługowych

- A więc termin 18 maja jest cały czas jako ten termin przewidywany, a czy on się sprawdzi, to po weekendzie będziemy informowali. Chcielibyśmy, żeby - w reżimie sanitarnym oczywiście - gastronomię i ewentualnie usługi powoli odmrażać - mówił sobotę Łukasz Szumowski.

Minister Zdrowia skomentował także temat ostatniego wybuchu kilku ognisk epidemii na Śląsku. W związku ze zwiększoną liczbą zakażeń postawiono nowe punkty pobrań, oraz przekierowuje się większą liczbę testów na Śląsk. W związku z tym istnieje możliwość, że ograniczenia będą zdejmowane w "dwóch prędkościach" w zależności od sytuacji w danym regionie.

Minister zdrowia na temat wakacji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Łukasz Szumowski poruszył także temat wyjazdów wakacyjnych i kolonii. Jak sam przyznał, wszystko może rozstrzygnąć się w okolicach czerwca i lipca, obecnie jest zbyt wcześnie na prognozy. Zaapelował o to, aby jeszcze z tym poczekać. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono porażającą prawdę o znalezionej zabawce. Nie należała do Kacperka?
2. Epidemia przestaje się rozwijać? Najnowsze analizy mogą pozytywnie zaskoczyć Polaków

Kolejne zdjęcie ograniczeń pozwoliłoby na ponowne otworzenie lokali gastronomicznych. Z oczywistych względów można by się spodziewać, że mogą być w gastronomii inne przepisy dotyczące noszenia maseczek. Ponadto możliwe, że zostaną zdjęte obostrzenia dotyczące choćby fryzjerów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludzi
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Szukano go od wczoraj, bez rezultatu. Niestety, właśnie potwierdzono najgorszą wiadomość
  4. Pielęgniarka przez 6 tygodni pracowała bez maseczki i płynów do dezynfekcji. W końcu nie wytrzymała, doszło do najgorszego
  5. Agata Kulesza w końcu przerwała milczenie. Spotyka się z aktorkami, prawda o rozwodzie wyszła na jaw
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News