Szumowski przestał ukrywać. Powiedział, co wydarzy się w następnym tygodniu

Szumowski przestał ukrywać. Powiedział, co wydarzy się w następnym tygodniu Źródło: Screen/Program "Tłit"/Wirtualna Polska

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w piątek w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wypowiedział się między innymi na temat Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, które jest zaplanowane w terminie 8-10 września. Przekazał także bardzo ważną wiadomość na temat tego, co czeka nas już w najbliższym tygodniu.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w piątek odbył rozmowę w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, podczas której wypowiedział się na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju w kontekście zbliżającego się Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Obecnie teren ten jest objęty czerwoną strefą. Szumowski przekazał także, co czeka nas już w najbliższym tygodniu.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas w przyszłym tygodniu

- Jeżeli na terenie Krynicy-Zdrój nadal będzie obowiązywała czerwona strefa, to Forum Ekonomiczne trzeba będzie odwołać - przekazał Minister Zdrowia. Wydarzenie ma się odbyć 8-10 września. Powiat nowosądecki, do którego zalicza się Krynica-Zdrój od soboty został objęty czerwoną strefą. Oznacza to, że obecnie obowiązują tam dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w związku z bardzo dużą liczbą zakażeń w regionie.

Zygmunt Berdychowski, który jest przewodniczącym Rady Programowej Forum Ekonomicznego w oświadczeniu opublikowanym w czwartek oznajmił, że organizatorzy oceniają pozytywnie działania Ministerstwa Zdrowia. Dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne mogą pozwolić na szybsze opanowanie oraz ustabilizowanie sytuacji w kraju i regionie. 

Organizatorzy zapewnili także, że przygotowując się do Forum Ekonomicznego biorą pod uwagę dodatkowe wymagania, które zostały przewidziane przepisami o przeciwdziałaniu pandemii. Wskazano m.in. na przygotowanie do przeprowadzenia testów u osób, u których pojawiły się objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. Minister Zdrowia przekazał także, co czeka nas już w najbliższym tygodniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Będziemy analizowali te wskaźniki dwa razy w tygodniu, a tak naprawdę decyzje będziemy podejmowali raz na tydzień, w związku z tym, jeżeli naprawdę popatrzymy na to, co robimy, jeżeli ograniczymy znacznie nasze działalności, to być może za trzy tygodnie Krynica będzie już strefą zieloną. Ale jak na razie jest strefą czerwoną i na pewno nie można organizować tak dużej imprezy - przekazał Łukasz Szumowski w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wskaźniki zachorowań będą monitorowane i analizowane na bieżąco, jednak decyzje o luzowaniu lub zaostrzaniu obostrzeń w poszczególnych powiatach będzie podejmowana raz na tydzień. Jeśli Krynica-Zdrój do czasu zaplanowanego Forum Ekonomicznego nadal będzie objęta czerwoną strefą, wydarzenie nie będzie mogło się odbyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

2. Przyłbica zamiast maseczki? Eksperci ostrzegają przed rozwiązaniem

3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

- Trudno więc prognozować, jak będzie wyglądała sytuacja w drugim tygodniu września. Jednak doświadczenia z ostatniego półrocza pozwalają nam zakładać, że zdecydowane działania podjęte obecnie doprowadzą do sytuacji, w której poziom obostrzeń w Krynicy Zdroju będzie można obniżyć do średniej ogólnopolskiej. Dzięki temu Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się bez żadnych zakłóceń oraz z poszanowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa - wskazali organizatorzy Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potwierdzono najczarniejszy scenariusz. Modlitwy nie wystarczyły, nie żyje
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. Zmasowany atak na Kingę Dudę. Niezwykle dotkliwe słowa, jest wzywana do reakcji

Źródło: Money pl/Dziennik pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News