Minister Zdrowia przekazał wspaniałe wieści. Polscy lekarze otrzymają część niezbędnego sprzętu

Minister Zdrowia przekazał wspaniałe wieści. Polscy lekarze otrzymają część niezbędnego sprzętu Źródło: Wikimedia Commons Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Minister zdrowia biorąc udział w Światowym Dniu Zdrowia przekazał bardzo dobre wieści dla personelu szpitali. Do Polski dotarła dostawa sprzętu medycznego, który został już rozdysponowany w poszczególnych placówkach.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski brał udział w akcji resortu "Brawa Dla Was", która miała podziękować medykom za pracę w trakcie pandemii. W trakcie swojego przemówienia podziękował pracownikom szpitali za ich ciężką pracę, nie zapomniał też o innych ważnych grupach biorących udział w walce z epidemią. Przekazał również niezwykle ważne wieści.

Minister Zdrowia podziękował lekarzom i pielęgniarkom, potem przekazał najważniejsze wiadomości

- Dziękuję pielęgniarkom, ratownikom, salowym, lekarzom, sekretarkom medycznym, ale również dziękuję tym, których nie zawsze widać - laborantom, farmaceutom [...] To jest taki czas epidemii, gdzie wszyscy pracują w trudniejszych warunkach, który pokazuje, jak ważny jest to obszar, jak ważny to zawód, którykolwiek by nie był - czy fizjoterapeuty, czy farmaceutów, laborantów, lekarzy, pielęgniarek, ratowników, salowych, administracji - dziękował Minister Zdrowia.

Jak jednak stwierdził, najlepszym dowodem wdzięczności będzie wsparcie państwa z dalszą walką z pandemią. Dlatego też podał informacje, że do szpitali w końcu trafił długo oczekiwany sprzęt do ochrony osobistej. Do tej pory często pojawiały się wieści ze szpitala, że podstawowych środków zwyczajnie brakuje.

Minister Zdrowia podał informację, ile sprzętu trafi do polskich szpitali

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W zeszłym tygodniu rozdysponowaliśmy te 7 mln maseczek. W tym tygodniu rozdysponujemy kolejne 20 mln maseczek. Natychmiast jak one trafiają, lądują te samoloty w Polsce i mam nadzieję, że ten sprzęt będzie coraz bardziej dostępny, coraz bardziej będziecie w niego zaopatrzeni - mówił minister Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Ekspert zdradził, co nas czeka po Wielkanocy. Na te słowa czekali wszyscy Polacy
2. Sytuacja w Polsce diametralnie zmieni się po majówce? Niepokojące słowa minister: ”wojsko na ulicach, pozamykane portale”

Jeszcze niedawno podawano informacje, że to niejedyne środki, jakie trafiły do kraju. Do szpitali zostaną rozdysponowane także środki do dezynfekcji, jednorazowe rękawiczki oraz kombinezony, które są najskuteczniejszym środkiem ochrony przed zarażeniem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz chce kupić kombinezony ochronne dla medyków. Niestety jest jeden problem
  2. Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazy
  3. Para poszła na spacer po okolicy. Zamarli, gdy nagle zauważyli, kto ich obserwuje zza płotu
  4. Dopiero po latach wychodzi na jaw, jaka naprawdę była Maria Kaczyńska. Jej córka nie mogła dłużej milczeć
  5. Wpadka za wpadką, TVP przechodzi samą siebie. Uczniowie musieli oglądać kolejne żenujące popisy
  6. Przebił rozmachem Tadeusza Rydzyka. Ksiądz odwiedzi parafian, poświęci pokarmy w spektakularny sposób

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News