minister zdrowia dzieci powrót do szkoły
Pixabay.com, autor: Engin_Akyurt
Joanna Szwalikowska - 8 Stycznia 2021

Minister Zdrowia właśnie potwierdził na żywo w TVN24. Chodzi o otwarcie szkół

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w dzisiejszej rozmowie w programie „Sprawdzam” z Krzysztofem Skórzyńskim w TVN 24 potwierdził informacje dotyczące otwarcia szkół. Niedługo później podczas konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przekazał rekomendacje w tej sprawie.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski był dziś gościem w programie „Sprawdzam” Krzysztofa Skórzyńskiego, w którym poruszono między innymi temat powrotu dzieci do szkół po zakończeniu ferii zimowych. Potwierdził, kiedy dzieci będą mogły ponownie uczyć się w trybie stacjonarnym.

Minister Zdrowia w rozmowie w TVN24 potwierdził informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół

- Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski u Krzysztofa Skórzyńskiego: Jeżeli będą liczby zakażeń powyżej 10 tysięcy, to szkoły się nie otworzą. Dodatkową okolicznością jest sytuacja dookoła Polski. Musimy wszystko obserwować, nie jesteśmy wyspą - mówił szef resortu zdrowia w dzisiejszej rozmowie w TVN24.

Nieoficjalnie na godzinę 14.00, 8 stycznia zapowiadana była konferencja prasowa szefa resortu nauki Przemysława Czarnka, podczas której miała zapaść oficjalna decyzja w sprawie powrotu dzieci do szkół. Finalnie odbyła się ona dopiero o godzinie 20.15.

Minister Czarnek przedstawił rekomendacje w sprawie ewentualnego, jak podkreślił, powrotu. Wyjaśnił, jak będą wyglądały zajęcia w przypadku nauki stacjonarnej, zapowiadając, iż są przygotowane, a wkrótce trafią do dyrektorów szkół.

Niebywałe sceny na pogrzebie Marka ze „Złomowiska PL”. Gdy rodzina wyszła z kościoła, zaniemówiłaNiebywałe sceny na pogrzebie Marka ze „Złomowiska PL”. Gdy rodzina wyszła z kościoła, zaniemówiłaCzytaj dalej

- Rekomendacje zakładają, że w przypadku powrotu to będzie jedna grupa uczniów w jednej sali, odrębne wejścia do sali, jeden nauczyciel dla jednej klasy i podstawowe zasady, jak wietrzenie sal i pomieszczeń i dbanie o higienę rąk. Stworzymy takie warunki, żeby nie było kontaktu między klasami i nauczycielami - mówił Przemysław Czarnek.

Minister podkreślił, że oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła, podejmie ją premier Mateusz Morawiecki i zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu. Ostatecznie będzie zależała od tego, jak będzie rozwijała się epidemia koronawirusa.Zgodnie ze słowami Adama Niedzielskiego, jeśli liczba dziennych zakażeń nie będzie przekraczała 10 tysięcy, decyzja w sprawie powrotu będzie pozytywna.

- Sytuacja epidemiologiczna jest dynamiczna i nie jest dobra ani w Polsce ani w krajach ościennych. Dlatego ta decyzja w przyszłym tygodniu zostanie podjęta w przyszłym tygodniu po konsultacjach w Radą Medyczną. Dziś jest decyzja o przygotowaniach praktycznych do powrotu do szkół- mówił Czarnek.

Krzysztof Saczka, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego poinformował o przesiewowych testach dla nauczycieli, które rozpoczną się już 11 stycznia. Po ich przeprowadzeniu wynik zostanie zarejestrowany na koncie pacjenta w sieci, do którego należy stosować profil zaufany.

Minister podkreślał, że ostateczna decyzja o powrocie najmłodszych dzieci (klasy 1-3 szkoły podstawowej) będzie zależna od dzisiejszej liczby zachorowań. Jak zapowiedział, przyszłym tygodniu wszelkie wątpliwości powinny zostać ostatecznie rozwiane.

Minister zdrowia

Źródło: Twitter Sprawdzam (twitter.com SprawdzamTVN24)

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVN24, Konferencja prasowa ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News