minister zdrowia Adam Niedzielski Polacy
istockphoto.com XiFotos
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

Minister zdrowia już nie mógł ukryć. Wyjawił, co czeka Polaków w przyszłym tygodniu

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie mógł już dłużej milczeć. Postanowił zdradzić, co czeka Polaków już za kilka dni.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził, jak w przyszłym tygodniu może wyglądać pandemia koronawirusa w Polsce. Zdradził całą prawdę podczas rozmowy z portalem money.pl.

Nie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeNie żyje gwiazdor disco polo. Zrozpaczona żona przekazała tragiczne informacjeCzytaj dalej

Minister zdrowia zdradził całą prawdę. Co czeka Polaków w przyszłym tygodniu?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u kolejnych 27 143 osób. Jest to największa liczba nowych przypadków od początku epidemii w Polsce. Resort przekazał również informację o śmierci 367 chorych osób.

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał z portalem money.pl na temat obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz prognoz na najbliższe dni. Zapytano go między innymi o to, czy uważa, iż w tym tygodniu liczba zakażonych przekroczy 30 tysięcy.

- W tym tygodniu raczej nie. Będę zaskoczony takim scenariuszem - odpowiedział szef resortu zdrowia. Podkreślił również, że wszystko jest zależne od tego, co będzie działo się w przyszłym tygodniu.

- Uważam, że stabilizacja zachorowań na koronawirusa nastąpi mniej więcej w przyszłym tygodniu i ona będzie gdzieś w przedziale 25-30 tys. I w zasadzie to było główną przesłanką, dlaczego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tych obostrzeń, o których mówiliśmy wczoraj z panem premierem na konferencji - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

W środę premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia poinformowali o nowych obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Podjęto między innymi decyzję o rozszerzeniu nauczana zdalnego. Od poniedziałku przechodzą na nią również dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.

Od soboty hotele będą otwarte jedynie dla osób, które podróżują w celach służbowych. Zupełnie zamknięte zostały kina, teatry, muzea, a także galerie. W sklepach będą obowiązywały mniejsze limity osób niż dotychczas, a działalność galerii handlowych zostanie ograniczona.

Dziennikarze portalu money.pl zapytali ministra również o to, ile respiratorów zostało w 2020 roku zakupionych oraz dostarczonych do szpitali. Niedzielski zapewnił, że sprzętu nie zabraknie. Według jego danych w ostatnim tygodniu do szpitali wydanych zostało 770 respiratorów. Pojawiło się również pytanie o to, czy Polska skorzysta z pomocy w walce z epidemią, jaką zaproponowały nam Niemcy.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i Polsatu

2. Premier Morawiecki nie wytrzymał. Odpowiedział kobiecie, miał już dość

3. Rząd w ostatniej chwili zmienił decyzję. Wiemy które dzieci pójdą w poniedziałek do szkoły

- Generalnie na razie nie jest jeszcze ta chwila, żebyśmy musieli szukać pomocy na zewnątrz. Tutaj my jesteśmy bardzo wdzięczni i doceniamy tę ofertę pomocy, bo to też pokazuje jakby pewien model, czy sposób przejścia przez pandemię dzięki współpracy, dzięki wzajemnej odpowiedzialności, bo mówię tutaj zarówno o tej ofercie współpracy, ale także o tym, że przez pandemię nie da się przejść samemu, prezentując taką postawę braku współpracy czy postawę niealtruistyczną. Dlatego każdy gest, każda postawa odpowiedzialności ma ogromne znaczenie, a propozycja niemiecka jest oczywiście wartościowa, ale nie jest na tę chwilę - odpowiedział.

Według informacji, jakie przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski, istnieje szansa, iż w przyszłym tygodniu nastąpi stabilizacja zachorowań i będzie ona mieściła się w przedziale 25-30 tys. przypadków dziennie. Wytłumaczył również, że nowe obostrzenia zostały wprowadzone właśnie w celu zatrzymania się na tym pułapie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat na polowaniu. Myśliwy zastrzelił 16-letniego ucznia, który zbierał jabłka w sadzie
  2. Dawid Kubacki nieumyślnie zdradził swój sekret? Trener reprezentacji może być wściekły, wszystko przez jedno zdjęcie (FOTO)
  3. Ujawniono ile zarabia Kinga Duda jako doradca prezydenta. Wielu się mocno zdziwi
  4. Nagła zmiana w ograniczeniach w całej Polsce. Wielu Polaków odetchnie z ulgą
  5. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt
  6. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony
  7. "M jak miłość": w sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć sprzed lat. Przemiana ulubionych aktorów wywołała w fanach ogrom emocji
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News