Minister zdrowia o powrocie do szkół
Pixabay.com sobima
Irmina Jach - 4 Stycznia 2021

Minister zdrowia w audycji na żywo podał termin powrotu dzieci do szkół. Postawił warunek, rodzice poczują się wściekli

Minister zdrowia Adam Niedzielski, który był gościem audycji na żywo w RMF FM, zabrał głos na temat ewentualnego powrotu uczniów do szkół. Rodzice nie będą zadowoleni. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że musi zostać spełniony konkretny warunek.

Podczas jednej z konferencji prasowych Mateusz Morawiecki zaznaczał, że „od naszego zdyscyplinowania, od odpowiedzialności nas wszystkich będzie zależał zakres restrykcji gospodarczych po 17, po 18 stycznia”, a więc także ewentualny powrót uczniów do szkół. Podobnego zdania był Przemysław Czarnek.

Minister edukacji zdradził, kiedy uczniowie wrócą do szkół

Minister edukacji i nauki zapowiedział, że chciałby, aby uczniowie wrócili do szkół po 17 stycznia, czyli tuż po zakończeniu ferii zimowych. Decyzja resortu zależy jednak od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju. Minister zdrowia uważa, że jest jeszcze za wcześnie na otwarte deklaracje.

- Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z RMF FM: „Powrót dzieci do szkół 18 stycznia? Nie mam prostej odpowiedzi. Z dużym wyprzedzeniem ta decyzja nie zostanie podjęta. […] Myślę, że niestety dopiero za tydzień” - napisano na profilu rozgłośni w mediach społecznościowych.

- Jeżeli (liczba przypadków) utrzyma się na poziomie 10 tysięcy, dzieci wrócą do szkół (18 stycznia) - oznajmił Adam Niedzielski w audycji na żywo, wprawiając Polaków w osłupienie.

Tadeusz Rydzyk prosi o datki i mówi o Sądzie Ostatecznym. Ręce opadają, internauci oburzeniTadeusz Rydzyk prosi o datki i mówi o Sądzie Ostatecznym. Ręce opadają, internauci oburzeniCzytaj dalej

Rząd już wcześniej zapowiadał, że powrót dzieci i młodzieży do placówek edukacyjnych będzie możliwy, jeśli pozwoli na to rozwój pandemii koronawirusa. Epidemiolodzy i wirusolodzy na bieżąco śledzą rozwój sytuacji epidemiologicznej w kraju.

- Będziemy podejmować decyzję po 4 stycznia - między 4 a 11 stycznia, o tym, czy wracamy do szkół i kto wraca - zapowiadał minister edukacji w rozmowie z TVP Info.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do szkół 17 stycznia wrócą tylko uczniowie szkół podstawowych. Młodzież z placówek średnich będzie musiała poczekać jeszcze kilka tygodni. W połowie stycznia rozpoczynają się masowe zaszczepienia nauczycieli.

Nauczyciele, którzy nie zdecydują się na udział w badaniu, ale nie wykazują żadnych niepokojących objawów, będą mogli wrócić do pracy. Wynik pozytywny oznacza z kolei konieczność odbycia domowej izolacji i interwencję sanepidu. Ministerstwo Zdrowia zaznaczyło, że powrót uczniów do szkół nie będzie zależny od przebiegu akcji.

W niedzielę 3 stycznia zanotowano 5 739 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Najpoważniej było w województwie mazowieckim, gdzie wykryto aż 903 zarażenia niebezpiecznym patogenem. Zmarło 61 osób.

Minister Zdrowia o powrocie do szkół

Minister Zdrowia o powrocie do szkół

Źródło zdjęcia: Twitter @Rozmowa_RMF

Artykuł aktualizowany.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News