minister zdrowia apeluje
East News SPLASH NEWS
Mateusz Sidorek - 2 Maja 2020

Minister zdrowia apeluje do wszystkich Polaków. Dane są porażające, nie żyje 20 osób

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski zwrócił się z apelem do wszystkich Polaków. Chociaż długi weekend majowy kojarzy się z wypoczynkiem i spotkaniami towarzyskimi, Ministerstwo Zdrowia zwraciło uwagę na to, by pamiętać o przestrzeganiu zaleceń i zachowywaniu zasad bezpieczeństwa. Raport przedstawiony na łamach portalu Super Express daje powody do niepokoju. Zmarło 20 osób.

W obliczu długiego weekendu majowego minister zdrowia, Łukasz Szumowski zaapelował do społeczeństwa, aby nie zapominali o tym, że w naszym kraju wciąż panuje pandemia koronawirusa. Smutnym dowodem na to jest raport opublikowany przez portal Super Express. Od początku majówki zmarło już 20 osób. Pojawiło się też wiele nowych przypadków zarażeń.

godziny dla seniorówOd dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorówCzytaj dalej

Minister zdrowia jeszcze przed majówką przypomniał, że w dużej mierze to od tego, jak będzie zachowywało się społeczeństwo, zależy dalszych los wprowadzonych wcześniej obostrzeń. Wirusolodzy oraz Łukasz Szumowski mieli uzasadnione obawy. Wiele osób spędza długi weekend majowy w gronie znajomych, co zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jeśli w krótkim czasie Ministerstwo Zdrowia odnotuje znaczący wzrost zarażonych, rząd będzie mógł wstrzymać łagodzenie obowiązujących restrykcji.

Minister zdrowia apeluje do Polaków o rozsądek i odpowiedzialność

Minister zdrowia zwrócił uwagę Polakom, że to od tego, czy będą przestrzegali rządowych zaleceń, zależą losy dalszych etapów łagodzenia obostrzeń. Od 4 maja otwarte mają zostać galerie handlowe oraz niektóre instytucje kultury. Przestanie też obowiązywać 14-dniowa kwarantanna dla osób pracujących na terenach przygranicznych. Jednak opublikowany przez Super Express raport może budzić nie pokój. Od początku majówki zmarło już 20 osób.

- Bardzo proszę o rozsądek podczas majówki - apel Łukasza Szumowskiego cytuje Super Express.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Labrador zaadoptował 7 kaczuszekLabrador zaadoptował 7 kaczuszek. Nic słodszego dziś nie zobaczycieCzytaj dalej

W ten sposób minister zdrowia chciał uświadomić Polakom, że łagodzenie obostrzeń nie oznacza, że to koniec pandemii koronawirusa w Polsce. Wystarczy spojrzeć na dane z ostatnich dni. Według raportu Ministerstwa Zdrowia z 2 maja odnotowano 270 nowych przypadków zarażeń. Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób. Natomiast 1 maja poinformowano o 228 zakażeniach i 7 ofiarach śmiertelnych.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, służby ratownicze odnalazły ciało w zbiorniku wodnym. Prokurator na miejscu, trwa przesłuchiwanie świadków

2. Komunikat Ministerstwa Zdrowia o kolejnym etapie znoszenia ograniczeń. Jest ważna uwaga

Minister zdrowia może mieć powody do obaw. Majówka jeszcze się nie skończyła, a w tym czasie potwierdzono 498 nowych przypadków zarażeń oraz 20 ofiar śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia przypomina o obowiązujących zaleceniach, które dotyczą m.in. zakrywania twarzy. Do końca długiego weekendu majowego raporty dobowe pojawiają się na Twitterze ministerstwa codziennie około godziny 13:00.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Marta spędziła 3 lata z w prawdziwym piekle. "Jak można zgwałcić żonę? To mi się należy"
  2. Druzgocące słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, mocne przesłanie
  3. Niestety, podczas akcji strażacy znaleźli ciało. Policja i prokurator badają okoliczności śmierci
  4. Genialny trik na gotowanie mleka. Już nigdy się nie przypali, wystarczy pamiętać jedną rzecz
  5. Dagmara z "Królowych życia" przypadkiem się wygadała. Publicznie zdradziła intymny sekret Edzi
  6. Wyrzucanie liści kalafiora jest 1 z największych błędów popełnianych przez niemal wszystkich. Można je spektakularnie wykorzystać

SynSyn bawił się z 2 kolegami, teraz jest ciężko ranny. Mama ostrzega innych rodziców, niech sprawdzą telefony dzieciCzytaj dalej

źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News