W rozmowie z TVP Info, minister nauki Jarosław Gowin podzielił się zaskakującymi wątpliwościami. Szef resortu nauki nie wierzy w śmierć najbogatszego Polaka – Jana Kulczyka.

Zaskakujące słowa ministra Gowina padły po tym gdy dziennikarz TVP spytał go o jego słowa z 2012 roku nt. biznesmenów wywodzących się z PRL. Gowin, wtedy w rządzie Platformy Obywatelskiej stwierdził, że „część biznesu, zwłaszcza o korzeniach sięgających PRL-u, może dążyć do obalenia Tuska. Przestali bać się powrotu do władzy Kaczyńskiego, a Tusk okazał się jeszcze bardziej bezwzględny w zwalczaniu korupcyjnego styku polityki i biznesu„.

Aktualnie minister w rządzie Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział, że trudno mu powiedzieć, jakie dzisiaj jest podejście tych środowisk, bo ich rola w gospodarce na z wielu powodów zdecydowanie zmalała.

 – Nie żyje, przynajmniej taka jest wersja oficjalna, Jan Kulczyk. Imperia wielu innych postkomunistycznych bonzów… – powiedział w pewnym momencie Gowin.

Jednak dziennikarz nie dał dokończyć wypowiedzi ministrowi i zaczął dopytywać o kwestię śmierci najbogatszego Polaka.

 – Wersja oficjalna? – pytał dziennikarz.

 – Panie redaktorze, przyszłość pokaże, czy w tej sprawie nie ma jeszcze jakiegoś drugiego dna. Natomiast imperia tych wielu postkomunistycznych bonzów na szczęście bardzo zmalały… – odpowiedział Gowin, jednak dziennikarz dalej drążył temat pytając czy mógłby się podzielić w tej sprawie czymś więcej, bo jako wysoko postawiona osoba w rządzie może mieć na ten temat więcej informacji.

 – Nie mam żadnej wiedzy na ten temat jako minister, ale jako obywatel zadaję sobie pytanie, jak to się dzieje, że najbogatszy Polak jedzie na operację serca w zwykłym miejskim szpitalu w Wiedniu, a nie w jakiejś bardzo ekskluzywnej klinice, gdzie byłby otoczony wyjątkowo dobrą opieką. Ale zostawmy ten temat, jest jeszcze dużo zagadek do wyjaśnienia, wielu na pewno nie uda się wyjaśnić – odparł Gowin.

Jan Kulczyk, najbogatszy Polak po 89. roku, zmarł w ubiegłym roku w Wiedniu po operacji serca. Był mocno powiązany z politykami poprzednich rządów, a także zamieszany w kilka afer m.in. tzw. afera Kulczykpark czy afera Orlenu.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: program poliyka przy kawie w tvp info

Zobacz również