Witold Waszczykowski odwiedzi Białoruś. Będzie to pierwsza wizyta polskiego ministra spraw zagranicznych od 2010 roku, kiedy na Białoruś udał się ówczesny minister Radosław Sikorski. Polityk ma przebywać na Białorusi od 22 do 23 marca.

Waszczykowski odwiedzi Mińsk, Grodno i Wołkowysk oraz spotka się z ministrem spraw zagranicznych Republiki Białoruś Uładzimirem Makiejem. Według nieoficjalnych informacji polski dyplomata może zostać przyjęty przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę. Sam Waszczykowski twierdzi, że „jest to możliwe, ale do tej pory nie otrzymał potwierdzenia”.

W przeddzień wizyty Uładzimir Makiej spotkał się z polskim ambasadorem Konradem Pawlikiem. Dyplomaci omówili aktualne zagadnienia dotyczące polsko-białoruskiej współpracy. Rozmawiano m.in. o kwestiach związanych z dialogiem politycznym, współpracy służb granicznych oraz o wspólnych projektach kulturalnych.

Witold Waszczykowski planuje odwiedzić Wołkowysk. Miasto jest zamieszkiwane, podobnie jak Grodno, przez liczną mniejszość polską, urodziła się w nim także mama ministra. Dyplomata stwierdził, że będzie to dla niego „podróż sentymentalna”.

Józef Gawron

źródło: http://regnum.ru/news/polit/2101889.html

...

Zobacz również