Minister Spraw Zagranicznych: Nie jestem dyplomatą
Wiadomości Pikio - 6 Stycznia 2016

Minister Spraw Zagranicznych: Nie jestem dyplomatą

Szef resortu dyplomacji, Witold Waszczykowski, oświadczył w jednym z wywiadów, że nie jest dyplomatą. Według ministra jest to usprawiedliwienie m.in. dla jego - jak sam to określa - groteskowych zwrotów, a także słów o kontrowersyjnej ofercie jaką miał zaproponować brytyjskiemu rządowi, a przez którą ucierpieliby polscy imigranci w Wielkiej Brytanii. 

O kontrowersyjnej ofercie jaką miał złożyć szef polskiej dyplomacji pisaliśmy już wcześniej. W wywiadzie z agencją prasową Reuters, Waszczykowski miał przyznać, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest gotów zgodzić się na ograniczenie praw polskich imigrantów mieszkających i pracujących na Wyspach w zamian za poparcie ws. ulokowania w Polsce stałych baz NATO. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Minister spraw zagranicznych, po tym gdy polskie media podchwyciły temat, początkowo starał się przekonać, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu i zafałszowane. Więcej o tym tutaj. Najbardziej mogą jednak dziwić jego ostatnie tłumaczenia w TVP INFO, w których oświadczył, że jego liczne wpadki (m.in. o cyklistach i wegetarianach, polskich imigrantach w UK itp) wynikają z faktu, iż nie jest zawodowym dyplomatą i nie musi uważać na to co mówi, a media publikują treści, których on nie chciał wypowiedzieć. - Nie jestem dyplomatą, jestem szefem dyplomacji. Jestem politykiem z krwi i kości. Używam czasami zwrotów, które ocierają się o groteskowe, bo chcę podkreślić, że ich tezy są czasami groteskowe, dotyczące np. rozwoju Warszawy tylko na potrzeby rowerzystów. Zawodowi dyplomaci mają zachowywać się dyplomatycznie - przekonywał w TVP INFO szef resortu dyplomacji. Dalej w rozmowie, minister Waszczykowski, starał się wyjaśnić, że jego zadaniem jest jedynie "dbać o resort".Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tvp info/ dziennik / 300polityka / natemat
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News