Minister infrastruktury Republiki Południowej Afryki, Lindiwe Nonceba Sisulu, zapowiedziała na jednej z ostatnich konferencji prasowych, że zrobi wszystko by aresztować i ukarać odpowiedzialnych za ostatnie klęski żywiołowe tj. tornado czy powódź. Deklaracja afrykańskiej polityk wzbudziła zaskoczenie nie tylko w jej kraju. 

W ostatnich tygodniach Republikę Południowej Afryki nawiedziło kilka klęsk żywiołowych, w tym najbardziej niszczycielskie – powódź oraz tornado.

Jak wynika z oficjalnych raportów, przynajmniej 50 domostw zostało doszczętnie zniszczonych w wyniku niszczycielskiej działalności wiatru oraz wody.

Południowoafrykańska minister infrastruktury, Lindiwe Nonceba Sisulu, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, zwróciła się do poszkodowanych i zapewniła ich, że odpowiedzialni za ostatnie klęski zostaną złapani i ukarani.

 – Najpierw powódź, a teraz to? Nie spocznę dopóki nie złapiemy i nie ukarzemy odpowiedzialnych za te klęski żywiołowe – oświadczyła minister Sisulu, wprawiając w osłupienie zebranych na konferencji dziennikarzy.

Minister jest na tyle poważna w swej deklaracji, że zaoferowała już nagrodę pieniężną w wysokości 5000 randów (ok. 1,5 tys. złotych).

tt

 

 

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: http://africannewsupdates.com/

...

Zobacz również

Zobacz również