Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, sugeruje, że za śmiercią dwóch koni należących do żony perkusisty The Rolling Stones Shirley Watts stoją osoby trzecie. Uważa, że niezbędne jest dokładne śledztwo w tej sprawie. 

Klacze Amra i Preria padły na kolkę jelitową. W związku z tym, żona perkusisty The Rolling Stones postanowiła zabrać pozostałe konie ze stadniny w Janowie Podlaskim. To solidny cios wizerunkowy dla Polski, której renoma w branży została zachwiana.

Na kolkę jelitową padły w Janowie już trzy klacze. Za pierwszym razem, w październiku ubiegłego roku, rozpoczęło to procedurę odwołania wieloletniego, cenionego w branży prezesa Marka Treli. Decyzję podjęło nowe, mianowane przez PiS kierownictwo Agencji Nieruchomości Rolnych. Druga klacz padła zaś 15 marca, czyli w pierwszym dniu urzędowania nowego dyrektora ds. hodowlanych w Janowie, czyli 28-letniego Mateusza Jaworskiego, który nie ma doświadczenia w branży. Teraz padła trzecia, Amra.

Sprawą zainteresował się minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, który zwrócił się do Prokuratora Generalnego o objęcie nadzorem sprawy Amry. Minister uważa, że okoliczności oraz te same przyczyny zgonu świadczą o tym, iż zamieszane są osoby trzecie, którym zależy na ograniczeniu zaufania do stadniny oraz stratach dla Skarbu Państwa.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również