obrazek 335
Wiadomości Pikio - 19 Września 2015

Minister pyta: czy nowe przepisy utrudniają funkcjonowanie sklepików szkolnych?

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska rozesłała do dyrektorów szkół i przedszkoli list, za pośrednictwem którego pyta, czy wejście w życie „ustawy sklepikowej” utrudniło funkcjonowanie sklepików oraz stołówek w szkołach i przedszkolach.

Akt prawny obowiązuje od początku bieżącego roku szkolnego i w zamierzeniu ma przeciwdziałać spożywaniu przez młodzież niezdrowego jedzenia. Posłowie, którzy głosowali za przyjęciem ustawy, argumentują, że chodzi m.in. o przyswojenie młodzieży dobrych nawyków żywieniowych. Minister Kluzik-Rostkowska oczekuje odpowiedzi dyrektorów szkół i przedszkoli na rozesłane listy do końca bieżącego miesiąca. Uczniowie wielu szkół organizowali protesty przeciw nowemu prawu. Uważają je za absurdalne. Również na portalach społecznościowych pojawia się wiele żartów z ustawy. Internauci kpią, pisząc o „dillowaniu” pączkami, czy „patologicznym podziemiu drożdzówkowym” - pisaliśmy o tym m.in. tutaj.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Wp.plAkt prawny obowiązuje od początku bieżącego roku szkolnego i w zamierzeniu ma przeciwdziałać spożywaniu przez młodzież niezdrowego jedzenia. Posłowie, którzy głosowali za przyjęciem ustawy, argumentują, że chodzi m.in. o przyswojenie młodzieży dobrych nawyków żywieniowych. Minister Kluzik-Rostkowska oczekuje odpowiedzi dyrektorów szkół i przedszkoli na rozesłane listy do końca bieżącego miesiąca. Uczniowie wielu szkół organizowali protesty przeciw nowemu prawu. Uważają je za absurdalne. Również na portalach społecznościowych pojawia się wiele żartów z ustawy. Internauci kpią, pisząc o „dillowaniu” pączkami, czy „patologicznym podziemiu drożdzówkowym” - pisaliśmy o tym m.in. tutaj.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
ds, źródło: Wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News