Minister w KPRM i szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, Henryk Kowalczyk w rozmowie z „Pulsem Biznesu” ujawnił, że rządowi Prawa i Sprawiedliwości brakuje pieniędzy na sfinansowanie programu „Rodzina 500 plus”. Kwota jest ogromna.

Henryk Kowalczyk, minister w KPRM i szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, w rozmowie z Pulsem Biznesu bez oporów przyznaje, że rządowi Prawa i Sprawiedliwości brakuje aktualnie aż 5 miliardów złotych na sfinansowanie sztandarowego programu socjalnego – „Rodzina 500 plus”.

 – Obecnie brakuje ok. 5 mld zł na finansowanie programu 500+, ale je znajdziemy – mówi Kowalczyk.

Minister nie zdradza jednak w jaki sposób gabinetowi Beaty Szydło uda się zdobyć brakującą kwotę. Dodaje jedynie, że dopiero 2018 rok będzie odpowiednim momentem, by rozliczać obecny obóz władzy w kontekście ulepszenia ściągalności podatków tj. VAT.

To już kolejna tego typu wypowiedź członka rządu Prawa i Sprawiedliwości w kontekście sztandarowego programu socjalnego. Wcześniej m.in. minister finansów Mateusz Morawiecki przyznał, że program 500 plus jest „na kredyt”. Polityk wycofał się później ze swoich słów i przekonywał, że chodziło mu o „inwestycję”.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: puls biznesu

...

Zobacz również