Minister PiS wyląduje na bruku. "Już wydałem premię, stracę wszystko"

Minister PiS wyląduje na bruku. "Już wydałem premię, stracę wszystko"

Ministrowie Prawa i Sprawiedliwości są wściekli na Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS nakazał zwrócić nagrody, które politycy partii rządzącej ostatnio otrzymali. Jak mówi jeden z nich, zdążył już wydać wszystko, co dostał.

Okazuje się, że jeden z ministrów, który anonimowo udzielił wywiadu portalowi Wp.pl już przehulał swoją nagrodę i teraz nie jest w stanie zwrócić pieniędzy.

Minister PiS już przehulał nagrodę

Polityk żali się, że aby oddać premię, zmuszony byłby zaciągnąć kredyt. Taka argumentacja nie przekonuje jednak internautów, którzy wytykają ministrowi, iż przeciętny Polak ma wielokrotnie mniejszą pensję i też musi sobie radzić ze spłatą kredytu. - Nie stać go na oddanie nagrody? Niech bierze kredyt. Większość Polaków spłaca kredyty z głodowych pensji - oburzył się internauta.

Kaczyński nieugięty

Jarosław Kaczyński zażądał od nagrodzonych, by dodatkowe środki, które otrzymali przekazali na Caritas. Użytkownicy sieci zastanawiają się, kim jest minister z rządu Prawa i Sprawiedliwości, którego ekonomicznie nie stać na zwrócenie premii. Część z nich sugeruje, że może to być Jarosław Gowin, który jakiś czas temu żalił się na swoje zarobki.

Internauci drwią

- Nie anonimowy, to Gowin teraz będzie mu starczało tylko do 20 każdego miesiąca! - zakpił użytkownik sieci. - Współczuję Gowinowi, znowu mu zbraknie do pierwszego. Przynajmniej wyskoczy na zupkę do Caritasu - dodał kolejny. Zdaniem ekspertów ruch Jarosława Kaczyńskiego niekoniecznie musi okazać się skuteczny. Partii rządzącej wytykany jest bowiem brak konsekwencji. Jeszcze niedawno czołowi politycy PiS, w tym była szefowa rządu Beata Szydło bronili słuszności przyznanych premii, teraz jednak muszą je zwrócić.
Proponowane linki:
  1.  Rząd zamurowało! Najważniejszy minister PiS pójdzie... siedzieć?!
  2. 500 plus nie tylko dla dzieci! PiS wprowadza zdumiewające zmiany
  3. PiS przewiduje horror! Warszawa upadnie, jest data
Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł