Ogromną wpadkę zaliczyła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska. Próbując wbić szpilkę liderowi partii Nowoczesna, wbiła ją również milionom Polaków korzystający z programu ,,Rodzina 500+”.

Program dofinansowujący polskie rodziny jest uważany za jeden z głównych atutów rządów Prawa i Sprawiedliwości. Krytycy zaznaczają jednak, że jest on również ogromnym obciążeniem dla budżetu państwa. Coraz częściej pojawia się pytanie, czy nie powinien być on skierowany jedynie do najuboższych rodzin.

Jednym z beneficjentów programu jest Ryszard Petru, który w mediach chwalił się, że pobiera świadczenie. Elżbieta Rafalska próbowała skrytykować lidera Nowoczesnej za takie działanie, jednak jej słowa można odebrać jako atak na większą grupę Polaków.

Liczyłam, że niektórzy wykażą się niezależnością i ambicją – powiedziała minister.

Mimo że słowa skierowane były do Ryszarda Petru, to jednak wielu komentatorów odebrało to jako zarzut dla wszystkich beneficjentów programu 500+ niebędącymi osobami ubogimi. Zastanawiają się, czy według minister Elżbiety Rafalskiej wszyscy Polacy z tej grupy są osobami zależnymi i nieambitnymi.

...

Zobacz również