REWOLUCJA w rządzie! Jest zupełnie nowy minister, totalne zaskoczenie

REWOLUCJA w rządzie! Jest zupełnie nowy minister, totalne zaskoczenie

Los Krzysztofa Jurgiela przesądzony był już od dawna. W maju pisaliśmy o tym, że ze względu na jego niepowodzenie w walce z afrykańskim pomorem świń (ASF), zostanie on podany do dymisji. Teraz poznaliśmy jego następce - będzie nim Jan Krzysztof Ardanowski.

Ardanowski przyjął propozycję zajęcia byłej posady Jurgiela od Mateusza Morawieckiego. Urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi zacznie pełnić już w środę. Właśnie wtedy odbędzie się oficjalne mianowanie posła PiS.

Czy Jan Krzysztof Ardanowski sprawdzi się w nowej funkcji?

Jan Krzysztof Ardanowski był wcześniej doradcą zmarłego Lecha Kaczyńskiego ds. wsi. W latach 2005-2007 pełnił funkcję wiceministra rolnictwa. Poza tym jest posłem Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tematyka więc, jaką przyjdzie mu się zajmować, nie jest mu bynajmniej obca. Możliwe, że w tej kwestii będzie osiągał znacznie lepsze sukcesy niż odchodzący Krzysztof Jurgiel. - Premier Mateusz Morawiecki złożył mi taką propozycję, a ja ją przyjąłem - powiedział skromnie o nominacji. Dziś rano jeszcze nie było pewności, kto zostanie ministrem rolnictwa. Sam Jacek Sasin w radiowej Jedynce twierdził, że decyzję poznamy dopiero jutro. Zmiana planów? Już w środę ministerstwo rolnictwa poinformuje o szczegółach stanu suszy w Polsce. Temat ten poruszany był już jakiś czas temu, teraz jednak będzie sam problem, jak i jego możliwe rozwiązania będą omówione dużo bardziej dokładnie. Dymisja Krzysztofa Jurgiela była zapowiada już w maju, choć wstępnie była brana pod uwagę podczas styczniowej rekonstrukcji. Nikt jednak nie spodziewał się, że jego miejsce zajmie Jan Krzysztof Ardanowski. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News