Minister finansów Mateusz Szczurek skrytykował propozycję prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że Polska powinna jak najszybciej podnieść kwotę wolną od podatku – czytamy w depeszy PAP.

Duda chce podwyższenia kwoty wolnej od podatku do minimum 8 tys. złotych. Jest za tym, aby z roku na rok kwotę tę zwiększać. Minister Szczurek uważa jednak, że Polski nie stać na taką reformę. Propozycję Dudy nazwał nieefektywną metodą budowy progresywności podatków.

Minister finansów argumentował, że w związku z realizacją pomysłu Dudy, ucierpiałyby budżety samorządowe oraz NFZ. Przyznał jednak, że opowiada się za wprowadzeniem minimalnej stawki płacy za godzinę pracy.

W sieci pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy do słów ministra Szczurka:

No to mamy problem, bo z kolei ludzi nie stać na płacenie tych podatków i emigrują, albo przenoszą małe, usługowe firmy za granicę – napisał jeden z użytkowników portalu Wykop.pl

To panie Szczurek czas na dymisje i poszukanie człowieka który znajdzie sposób by „nas” bylo stać bez dodatkowego zadłużania się – wtórował inny użytkownik portalu

A na przyznawanie sobie nagród ich stać? A na budowanie nowych pałaców ZUS ich stać? A na zatrudnianie setek tysięcy urzędników w dobie komputerów ich stać? – dopytywał kolejny internauta.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Zobacz również