Minister Zdrowia podjął decyzję
Pixabay.com airunique
Irmina Jach - 20 Listopada 2020

Minister edukacji właśnie przekazał wiadomość. Kolosalne zmiany dla uczniów, mogą nie być zadowoleni

Minister edukacji Przemysław Czarnek przekazał wiadomość o kolosalnych zmianach, które już wkrótce czekają uczniów. Wielu z nich może nie być zadowolonych z reformy, którą zaplanował resort. Padła bardzo niespodziewana deklaracja. Trudno uwierzyć, że zdecydowano się na taki krok.

Minister Edukacji, podczas piątkowej konferencji, mówił o obowiązującym trybie nauki zdalnej oraz o tym, co obecna sytuacja epidemiologiczna zmieni w dalszym funkcjonowaniu polskiego szkolnictwa. Nie zabrakło deklaracji, które wywołały duże wzburzenie Polaków.

Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złUrzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złCzytaj dalej

Minister Edukacji zapowiedział rewolucyjne zmiany

- Jestem wdzięczny całemu środowisku nauczycielskiemu za wkład. Wiemy, że to jest praca bardziej wymagająca. Jestem wdzięczny także rodzicom, którzy zapewnili dzieciom warunki do nauki - mówił Przemysław Czarnek.

Szef Ministerstwa Edukacji mówił także o przekazaniu prawie miliarda złotych na informatyzację szkół. Aż 300 milionów złotych trafiło do samorządów "na refundację kosztów informatycznych, które ponoszą nauczyciele w ramach nauki zdalnej".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Minister Edukacji zapowiedział zmiany w egzaminach ośmioklasisty i maturalnym. Przemysław Czarnek zaznaczył, że zakres wiedzy, którą będą musieli przyswoić uczniowie kończący szkołę już wkrótce będzie o 20-30 procent mniejszy niż dotychczas. Nie każdy jest zwolennikiem takiej zmiany.

Według resortu, ze względu na konieczność wprowadzenia trybu nauczania zdalnego "uczniowie nie mogą być poddani tym samym wymogom egzaminacyjnym, co w latach ubiegłych".

Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji będą jednak znacznie szersze. Przemysław Czarnek zapowiedział, że trwają prace nad nowym kanonem lektur. Uczniowie dowiedzą się więcej na temat sylwetki i działalności papieża Jana Pawła II.

- Będą ewolucyjne zmiany w kanonie lektur, oczywiście z konsultacją z nauczycielami. Są obszary, w których widzę pustkę, jak np. świadomość społecznego i filozoficznego dziedzictwa Jana Pawła II. A jest to kopalnia ogromnej wiedzy o człowieku. To też powinno być wprowadzone do kanonu lektur - zapowiedział również minister.

Decyzja resortu wydaje się nieco kontrowersyjna w świetle ostatnich wydarzeń. Zaledwie kilka dni temu watykański raport ujawnił, że były amerykański kardynał Theodor McCarrick, którego stanowisko arcybiskupa Waszyngtonu mianował Jan Paweł II, dopuszczał się czynów pedofilskich.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia, niebezpieczeństwo jest ogromne. Dotyczy ponad 8 mln Polaków
  2. Minister Edukacji właśnie przekazał, wszystko stanie się już wkrótce. Uczniów i nauczycieli czekają wielkie zmiany
  3. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę

Pogłoski na temat tego, że Ojciec Święty przymykał oko na skandale seksualne w kościele pojawiają się w mediach od wielu lat. Wiele osób z całego świata zastanawia się, czy kanonizacja Jana Pawła II nie była przedwczesna. Najnowsze doniesienia kładą się cieniem na pontyfikacie polskiego papieża.

Według watykańskiego raportu Jan Paweł II miał uwierzyć Theodore'owi McCarrickowi, który zapewniał go, że wszystkie oskarżenia wobec niego są fałszywe. Niestety, według wielu osób bierność nie jest w żaden sposób uzasadniona. Uważacie, że w obliczu tych zdarzeń rozszerzenie kanonu lektur o pozycje na temat Jana Pawła II jest zasadne?

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. W kilka chwil zrobisz obłędne domowe rogaliki. Nie ma lepszego przepisu
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News