Wszystko tuż przed maturą, uczniowie się nie spodziewali. Minister Edukacji nagle zabrał głos

Wszystko tuż przed maturą, uczniowie się nie spodziewali. Minister Edukacji nagle zabrał głos Źródło: twitter.com Ministerstwo Edukacji Narodowej

Minister edukacji nieoczekiwanie zabrał głos. Matura już za pasem, uczniowie w pocie czoła dopinają ostatnie przygotowania i szlifują wiedzę. Dariusz Piontkowski postanowił za pośrednictwem Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikować krótkie nagranie.

Minister edukacji kilka dni przed pierwszymi egzaminami maturalnymi zabrał głos. Nagranie z jego radami obiegło już sieć, uczniowie docenią takie wsparcie?

Minister edukacji powiedział kilka słów od siebie, maturzyści zaskoczeni

Ponad 272 tys. maturzystów już w poniedziałek 8 czerwca o 9:00 rozpocznie egzamin, przez niektórych nazywany najważniejszym w życiu. W tym roku oprócz intensywnej nauki musieli sobie też poradzić z ogromnym stresem. Nie byli pewni czy egzaminy w ogóle się odbędą oraz kiedy. Wszystko przez epidemię, która skomplikowała również kolejne terminy - np. te dotyczące rekrutacji na studia oraz otrzymania wyników maturalnych. Dariusz Piontkowski postanowił dodać nastolatkom nieco otuchy, na Twitterze Ministerstwa Edukacji pojawiło się nagranie.

- Trzy lata albo cztery lata nauki, plus kilka dodatkowych tygodni na naukę, zrobiły swoje. Na pewno jesteście dobrze przygotowani do egzaminu. Teraz trzeba troszeczkę luzu, trochę spokoju, uśmiechu, tak aby w poniedziałek i kolejne dni przystąpić wypoczętym do kolejnych egzaminów i żeby je zdać jak najlepiej, tak jak potraficie - mówił w specjalnie opublikowanym wideo Dariusz Piontkowski.

Egzaminy będą trwać do końca czerwca

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister edukacji zaznaczył, że matura tak jak każdy większy egzamin jest mocno stresujący i warto te kilka dni przed poniedziałkiem wykorzystać nie na dokładanie sobie nauki, a na zaserwowanie odrobiny luzu. Dariusz Piontkowski jest pewien, że uczniowie są bardzo dobrze przygotowani, dlatego nieco oddechu dobrze im zrobi.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Niestety, nie żyje Konrad Brenda

2. Kobieta przeszła przez prawdziwy koszmar. Rodzina sprzedała ją, aby spłacić dług

Przypomnijmy, że tegoroczne matury potrwają do 29 czerwca. Nowością dla maturzystów może być brak egzaminu ustnego z języka polskiego - wszystko ze względów bezpieczeństwa. Będą go zdawać jedynie osoby, które planują dalszą naukę na uczelni poza granicami Polski. Uczniowie będą pisać egzamin w ławkach z zachowaniem 1,5-metrowego odstępu, mogą mieć ze sobą wodę, powinni też przynieść własne przybory pisemne. Nie wolno przynosić maskotek czy książek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  2. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund
  3. Starsza pani pomyliła kartonowy znak telefonu z ekranem dotykowym. Wasza babcia też by tak zrobiła?
  4. Wszyscy uwielbiają truskawki, ale mało kto wie, czym naprawdę są. Prawda zdumiewa
  5. Od dziś wchodzą w życie nowe wytyczne rządu. Polacy długo czekali zwłaszcza na jedną rzecz
  6. Aktor „Klanu” ma już tylko jedną prośbę. Sam nie jest w stanie walczyć ze śmiertelną chorobą

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News