Minister cyfryzacji żąda spotkania z administracją Facebooka

Minister cyfryzacji żąda spotkania z administracją Facebooka

Od kilku tygodni profile narodowców na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie - Facebooku, nie mają łatwo. Duża część największych z nich została permanentnie usunięta z portalu i każda próba ich przywrócenia kończy się kolejną blokadą. Sprawa urosła do tego rozmiaru, że zaangażowała się w nią sama minister cyfryzacji w rządzie PiS, która domaga się teraz spotkania z polskimi przedstawicielami portalu Marka Zukerberga. 

Środowiska narodowców w Polsce od kilku tygodni narzekają na to, że administracja Facebooka cenzuruje ich działalność na portalu. Najpierw zaczęło się od usuwania niektórych postów, które - zdaniem administracji - naruszały regulamin Facebooka, a skończyło się na usunięciu wszystkich największych strona narodowców tj. Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska czy Obóz Narodowo Radykalny. Według administracji portalu, strony te  zajmowały się głównie szerzeniem nienawiści na tle narodowościowym, religijnym i orientacji seksualnej.

Napięcie pomiędzy narodowcami a Facebookiem urosło do tego stopnia, że są zapowiadane już manifestacje przed polską siedzibą portalu Marka Zukerberga, o czym pisaliśmy już tutaj.

Teraz do akcji wkracza polska minister cyfryzacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, Anna Streżyńska, która domaga się spotkania z przedstawicielami portalu, by porozmawiać i rozwiązać zaistniały problem.

 - Wiem, że Facebook jest poza jurysdykcją. Prosiłam o rozmowy na odpowiednim szczeblu w ich strukturze – oświadczyła minister Streżyńska.

stre

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News