Minister potwierdziła. Zostało niewiele czasu, wiele osób może niestety dużo stracić

Minister potwierdziła. Zostało niewiele czasu, wiele osób może niestety dużo stracić Źródło: Fot.: Kancelaria Premiera z Flickr/ Public Domain Mark 1.0

Minister Marlena Maląg potwierdziła ważne wiadomości dla Polaków. Wiele osób nie wiedziało, ale zostało naprawdę niewiele czasu.

Minister podczas rozmowy z PAP potwierdziła wiadomość, która dotyczy znacznej liczby Polaków. Marlena Maląg zaznaczyła także, że zostało już niewiele czasu na złożenie wniosku. Wiadomo już, co z wypłatami dodatku solidarnościowego za lipiec. 

Minister potwierdziła. Jest jednak niewiele czasu na składanie wniosków

Minister, Marlena Maląg potwierdziła, że wciąż wypłacany jest dodatek solidarnościowy, przysługujący Polakom, którzy na skutek pandemii stracili pracę. Zgodnie ze słowami szefowej resortu, wciąż można otrzymać pieniądze za lipiec. Warto jednak pamiętać, że na złożenie wniosku pozostało niewiele czasu. 

- Dodatek solidarnościowy nadal wypłacany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Składając wniosek o dodatek solidarnościowy, do końca lipca można otrzymać wsparcie także i za ten miesiąc - przekazała. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister zdradziła, ile pieniędzy już trafiło do Polaków

W rozmowie z PAP Marlena Maląg przypomniała, że "inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy, dodatek solidarnościowy, to gest solidarności i wyraz troski o osoby, które straciły pracę w wyniku epidemii". Wyjawiła także, że do tej pory wypłaconych zostało aż 166 mln zł z tytułu dodatku solidarnościowego. 

Przypomnijmy, dodatek solidarnościowy to świadczenie w wysokości 1400 zł, wypłacane za lipiec i sierpień, osobom, które po 15 marca bieżącego roku straciły pracę na skutek pandemii. Pieniądze wypłacane są wszystkim, którzy złożyli wniosek do ZUS i podlegają ubezpieczeniom społecznym przez minimum 60 dni w 2020 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski

2. Dowbor była zdruzgotana. Na jaw wyszły właśnie dobijające fakty

3. Znika kolejny zakaz. Polacy długo czekali na tę decyzję

Minister przypomina o dodatku solidarnościowym. Do kiedy można składać wniosek?

Świadczenie za lipiec można składać tylko do końca miesiąca. Pozostało więc niewiele czasu, by otrzymać świadczenia. Warto wiedzieć, że dodatkowe pieniądze wypłacane są także bezrobotnym, zarejestrowanym w urzędzie pracy. Wniosek o dodatek solidarnościowy można składać jedynie przez internet, za pośrednictwem PUE. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony
  3. Tragedia w polskim mieście. Ogień jest bezlitosny, dym widać z co najmniej kilku kilometrów
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nie żyje b. minister
  5. Media ujawniają. Wiadomo, co stało się w więzieniu z ojcem, który zabił małego Wiktorka
  6. Kelner pilnie ostrzega. W restauracji pod żadnym pozorem nie zamawiajcie jednego dania, obrzydzenie bierze na samą myśl
  7. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem
  8. Królikowski szaleje z dziewczyną na wystawnych kolacjach. Wszyscy zwrócili uwagę na piękny pierścionek, aktorka od razu odpowiedziała
  9. Przykra wiadomość dla milionów Polaków. Wszystko okazało się dopiero po zakończeniu kampanii

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News