Minister ws. lockdownu
pikio.pl
Weronika Wasiak - 29 Października 2020

Z ostatniej chwili: Minister zabrał głos ws. lockdownu. Polacy wstrzymali oddech

Minister właśnie zabrał głos w sprawie lockdownu. Tego Polacy się nie spodziewali, padły bardzo ważne słowa.

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Kościński, w Programie Pierwszym Polskiego Radia odniósł się do spekulacji, które od kilku dni wielu spędzają sen z powiek. Polacy wciąż obawiają się, że lada moment pojawi się informacja o całkowitym lockdownie. Wszystko jest już pewne?

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Minister Kościński o lockdownie. Padły niespodziewane słowa

W minioną środę padł kolejny rekord nowych przypadków zarażeń potwierdzonych ostatniej doby - Ministerstwo zdrowia poinformowało bowiem o blisko 9 tysiącach chorych i blisko 240 zgonach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Nic dziwnego, że przy tak dynamicznym rozwoju epidemii w opinii publicznej narastają obawy o kolejny lockdown. Czy powinniśmy spodziewać się go lada moment? W Programie Pierwszym Polskiego Radia minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Kościński, zabrał głos w tej sprawie.

Zdaniem ministra, całkowity lockdown przyniósłby o wiele więcej szkód aniżeli korzyści. W opinii Kościńskiego istnieje możliwość, że choć do lockdownu dojdzie, będzie on tylko lokalny. Przyznał też, że jutrzejszy dzień będzie kluczowym.

- Mam nadzieję, że unikniemy ogólnokrajowego lockdownu, lokalny lockdown może być w dużych miastach, gdzie są duże skupiska ludzi. To najgorszy, najczarniejszy scenariusz, ale niestety widać że niektóre kraje w Europie już są na takim poziomie. W tym momencie już nic nie można wykluczać, trzymam kciuki, że tak nie będzie u nas w Polsce - mówił minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.

- Codziennie mamy nowe dane. Jak wszyscy będziemy mieli dyscyplinę, to inne obostrzenia nie będą potrzebne, ale jak widać, w niektórych miejscach dalej zachorowania rosną. Nie można wykluczyć, że niektóre kolejne sektory będą – mam nadzieję, że przez jak najkrótszy czas - dodał.

Wciąż jednak nie jest pewne, czy decyzja o lockdownie, nawet lokalnym, zapadnie w najbliższym czasie. Zapewne zadecyduje o tym rozwój epidemii w czwartek i piątek. Przez ten czas Polacy mogą spodziewać się niemal wszystkiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Nie w sposób zaprzeczyć, że nawet wprowadzenie lockdownu jedynie w dużych miastach, nieść może za sobą poważne konsekwencje. Tak, jak miało to miejsce wiosną w całej Polsce, ponownie zamknięte zostaną wszelkie miejsca rozrywkowe i kulturowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies bardzo tęsknił za panem. Nagrano moment, w którym dostał niezwykły prezent, można się popłakać
  2. Z ostatniej chwili. Iga Świątek poznała wynik testu na koronawirusa
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Jak powstało życie na Ziemi? Zapowiada się przełom, naukowcy są blisko historycznego odkrycia
  7. Połącz parę składników i gotowe szybciej niż w 5 minut. Błyskawiczne ciasto bez pieczenia

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News