Minister już potwierdził, decyzja nagle zapadła. Rewolucyjne zmiany dotkną każdego

Minister już potwierdził, decyzja nagle zapadła. Rewolucyjne zmiany dotkną każdego Źródło: youtube.com Janusz Jaskółka

Minister zdrowia wszystko potwierdził. Decyzja zapadła dość niespodziewanie, ale teraz nie ma już żadnych wątpliwości, że już niebawem w życiu Polaków zajdą ogromne zmiany.

Minister postanowił rozwiać wszelkie dyskusje i niepewności. Jeszcze do niedawna powstawało coraz więcej dyskusji wokół tego, jak i czy w ogóle zmieni się służba zdrowia. W dobie pandemii koronawirusa pytań pojawiało się jeszcze więcej. Tuż przed wybuchem epidemii wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński mówił o tym nieco na łamach "MedExpress TV", ale dopiero teraz wszystko stało się jasne. Polacy muszą przygotować się na kolosalne zmiany. 

Minister wszystko potwierdził. Decyzja zapadła 

Przytaczane przez Money.pl słowa wiceministra zdrowia, Janusza Cieszyńskiego, nie pozostawiają żadnych złudzeń. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" wprost bowiem odniósł się do "ruchu Polaków" w służbie zdrowia. Nie w sposób zaprzeczyć, że od kilku dobrych lat sytuacja nie przedstawia się najlepiej. Pacjenci najpierw gromadzą się przed przychodnią, jeszcze nim zostanie otwarta, a później wyczekują wiele godzin w kolejce, nie mając nawet pewności, czy zostaną przyjęci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mimo iż rząd zapowiadał poprawę, sytuacja pozostawała niezmienna. Czy niebawem się to zmieni? Na łamach "DGP" Cieszyński potwierdził, że resort pozyskał 120 mln zł środków europejskich na elektroniczne zapisy do lekarzy. Wiadomo, że pomysł ma zostać wcielony w życie z nadejściem roku 2021. Placówki mając więc ostatnie miesiące na przystosowanie do nowego systemu. 

- Sam system rezerwacji to jedno, a drugie - placówka musi być gotowa na to, aby obsłużyć przyjęcia na określone godziny i zastąpić tym ustawiającą się jeszcze przed jej otwarciem kolejkę. System zakładałby też wysyłanie powiadomień o nadchodzących wizytach i przypomnienia o możliwości ich odwołania - mówił dla "DGP" wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. 

Ministerstwo Zdrowia liczy, że dzięki e-zapisom uda się przynajmniej o połowę wyeliminować "puste wizyty", czyli te, do których w zasadzie nie dochodzi, choć pacjent kilka godzin czekał w kolejce, ale na koniec usłyszał, że "lekarz już nie przyjmuje". 

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał

2. Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic

3. Objawy niedoboru witaminy D. Ma je nawet 90 procent Polaków

- W fazie pilotażu okazało się, że nie możemy oczekiwać od wszystkich placówek, że natychmiast dostosują się do nowej rzeczywistości. Stawiamy więc na rozwiązanie hybrydowe - skierowanie jest wystawiane elektronicznie i zapisywane w systemie, ale pacjent dostaje druk, który ma taką samą funkcję jak papierowe skierowanie. Pół żartem, pół serio - istnieje coś takiego jak papierowe e-skierowanie - dodał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
  2. Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwości
  3. Premier Morawiecki się wygadał, wszyscy słyszeli. Chodzi o przywrócenie narodowej kwarantanny
  4. Po 20 latach małżeństwa Natalia Kukulska wyjawiła dobitną prawdę. Fani mają oczy pełne łez, nie mieli pojęcia
  5. Pilny apel ministerstwa zdrowia, liczy się czas. Nie dotyczy koronawirusa
  6. Ludzie Tadeusza Rydzyka mają niewyobrażalne pensje. Ujawniono kwoty, mówią same za siebie
  7. Usterkę zawieszenia naprawił w absolutnie niespotykany sposób. Inspektorzy aż musieli zrobić zdjęcie
  8. Gorący romans Gessler ze słynnym polskim aktorem szybko dobiegł końca. Dziś ma do niego 1 ogromny zarzut
  9. Dziś zapadła decyzja. Od soboty czeka Polaków przełomowa zmiana, kolejne luzowanie obostrzeń

Źródło: Money 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News