Minister przekazał wiadomość dla wszystkich rodziców. Decyzja jest ostateczna

Minister przekazał wiadomość dla wszystkich rodziców. Decyzja jest ostateczna Źródło: Pikio.pl

Minister nie pozostawił już żadnych złudzeń. Oficjalnie poinformował o podjęciu przełomowej dla wszystkich rodziców decyzji. Warto przeczytać i wiedzieć, nie ma już wątpliwości.

Minister Andrzej Gut-Mostowy zabrał głos w sprawie, która od kilku tygodni spędzała Polakom sen z powiek. Przez pewien czas nie było pewne, jak ostatecznie będzie wyglądać plan rządu. Teraz wszystko stało się jasne, a z przekazywanymi do mediów informacjami powinni zapoznać się wszyscy rodzice. 

Zapadła ostateczna decyzja. Minister wszystko potwierdził 

Jeszcze do niedawna nie było pewne, kiedy Polacy będą moli skorzystać z bonu turystycznego. Przypominamy, że świadczenie przypada na każde dziecko poniżej 18. roku życia i wynosi 500 złotych, z kolei w przypadku dzieci niepełnosprawnych - 1000 złotych. Bon można wykorzystać wyłącznie na terenie Polski, a opłacić nim można m.in. pobyt w hotelu, kurorcie czy kolonię. Jakiś czas temu rząd informował, że ze świadczenia Polacy będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku. Nie było jednak pewne, kiedy dokładnie to nastąpi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tymczasem w rozmowie z Interią wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy, oficjalnie przekazał, że już od 31 lipca rodzice będą mogli składać wnioski o otrzymanie bonu. 

- Od 31 lipca 2020 rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego. Bony dostaną SMS-em w postaci kodu. Od 25 lipca ma ruszyć rejestracja firm - mówił dla Interii Gut-Mostowy. 

Wiceminister wyjaśnił jednocześnie, że od 25 lipca będą mogli rejestrować się na liście podmiotów turystycznych, przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło

2. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach

3. Specjaliści nie mają wątpliwości, że koronawirus znowu uderzy. Podali datę

Najlepsze newsy dnia:

- Lista ta będzie udostępniona na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej - wyjaśnił wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy. Podkreślił również, że pierwsze przelewy do przedsiębiorców turystycznych nastąpią najpóźniej w ciągu 14 dni. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Sam nie spodziewał się, że powie "tak" (FOTO)
  2. Wizje Jackowskiego są straszne. Ale widok jego kuchni onieśmiela, klasa sama w sobie
  3. Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki
  4. Bardzo ważna wiadomość dla posiadaczy kart bankomatowych. Ogromna zmiana
  5. Zagrożenie jest bardzo duże, służby są w gotowości. Wizja jest druzgocąca
  6. TVP nagle przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyje Dariusz Olszówka

Źródło: Interia 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News