Minister zapowiedział podwyżki
Pixabay.com adnovak
Irmina Jach - 19 Października 2020

200% wypłaty dla grupy Polaków. Minister potwierdził

Minister zapowiedział podwyżki i premie, które już wkrótce trafią na konta bankowe dużego grona Polaków. Nowe rozwiązanie ma zostać wdrożone w życie jeszcze w tym roku. Wiemy, kto może spodziewać się benefitów związanych z wykonywaną pracą. Wiele osób będzie miało powody do zadowolenia. Czekali na to od bardzo dawna.

Minister Zdrowia zapowiedział zmiany, na które od dłuższego czasu czekali pracownicy sektora medycznego. Zapowiadane są duże podwyżki i premie do wynagrodzeń. Nowe rozwiązanie wejdzie w życie już wkrótce. Wiemy, co planuje resort zdrowia.

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie nowej ustawy

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie ustawy o "dobrym Samarytaninie". Rozwiązanie zostało zapowiedziane przez Adama Niedzielskiego podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Ustawa jest odpowiedzią na problemy, z którymi boryka się sektor medyczny w Polsce. Przewiduje ona nie tylko zniesienie odpowiedzialności karnej dla medyków, którzy pracują na oddziałach zakaźnych, stykając się z COVID-19, ale także 100 procentowe dodatki do pensji dla całego personelu medycznego, walczącego z pandemią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

- Chcemy dać gwarancję bezpieczeństwa karnego dla lekarzy. Chodzi o wyłączenie z odpowiedzialności karnej lekarzy, którzy podczas walki z COVID-19 popełnią błąd. Błąd nie będzie mógł mieć charakteru ewidentnego zaniedbania. Projekt ma lada chwila pojawić się w Sejmie - zapowiedział minister zdrowia.

Dodatek z tytułu zwalczania COVID-19 ma przysługiwać każdemu pracownikowi sektora medycznego zaangażowanemu w walkę z pandemią koronawirusa. Dodatek ma być przyznawany w wysokości stuprocentowego wynagrodzenia. Ustawa przewiduje także stuprocentową rekompensatę za czas spędzony w kwarantannie. Z tego rozwiązania będą mogli skorzystać także funkcjonariusze służb mundurowych. Minister zdrowia mówił także o konieczności "optymalizowania" zatrudnienia. Normy zatrudnienia dotyczące personelu medycznego mają zostać wdrożone do końca 2020 roku. Lekarze-rezydenci zostaną z kolei zwolnieni ze zdawania egzaminów ustnych. Medycy będą mieli prawo do pracy podczas kwarantanny - za zgodą pracodawcy.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Zapadła decyzja, rzecznik rządu potwierdza. Nagła zmiana dziś o 12

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

- Dziś w tej sprawie wydam komunikat po to, by w całości mogli poświęcić swój czas nie nauce, ale zwalczaniu COVID - uzasadnił Adam Niedzielski.

W czasie minionego weekendu ministerstwo dokonało także przeglądu szpitali wojewódzkich zlokalizowanych na terenie całej Polski. Minister zdrowia przyznał, że epidemia rozwija się błyskawicznie, w związku z czym trzeba być gotowym na najgorsze.

- Tutaj nie ma mowy o przekształceniu tych szpitali w całości. Chcemy zaproponować takie rozwiązanie, które polega na przekształceniu oddziałów internistycznych w oddziały covidowe. Ma to dać około 3 tysięcy łóżek wraz z personelem co też będę podkreślał. W ciągu tego tygodnia liczba łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem ma wzrosnąć o 100 procent - zapowiedział.

Minister zapowiedział podwyżki

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Twitter/Co w zdrowiu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News