Pilny apel minister. Chodzi o dzieci

Pilny apel minister. Chodzi o dzieci Źródło: Jakub Kaminski East News

Minister zdecydowała się wystosować do rodziców pilny apelu. Sytuacja staje się bowiem coraz bardziej niebezpieczna, a opiekunowie często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa w jakim znajdują się ich pociechy. Dzieci znajdujące się pod opieką dorosłych powinny być bezpieczne, jednak w prasie coraz częściej pojawiają się niepokojące informacje. Pani minister zdecydowała się działać.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zdecydowała się na podjęcie konkretnych kroków. Na razie jej działania ograniczyły się do wydania pilnego apelu, lecz słowom zawartym w komunikacie skierowanym do wszystkich rodziców i opiekunów najmłodszych trudno odmówić racji. 

Pilny apel minister w sprawie bezpieczeństwa dzieci

Minister nie bez powodu skierowała apel z prośbą o zwrócenie większej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Ostatnie doniesienia medialne nie są najlepsze. Niedawno pisaliśmy o tragicznym wypadku, do jakiego doszło z udziałem dziecka. Niestety chłopczyka nie udało się uratować, dlatego tym bardziej należy podkreślić słuszność apelu minister.

- [...] sezon letni to okres wzmożonej pracy – na przykład na roli. Niestety każdego roku słyszymy o wypadkach, do których dochodzi przy tego rodzaju pracach, czasem również z udziałem dzieci. To niewyobrażalne tragedie, których jednak często dałoby się uniknąć - rozpoczyna swój apel minister Marlena Maląg. Dalej skierowała się bezpośrednio do rodziców i wystosowała do nich ważną prośbę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dzieci powinny być otoczone szczególną opieką w trakcie prac

- [...] nie dopuszczajmy do tego, by znajdowały się w pobliżu np. maszyn rolniczych, ciekawość i żywiołowość może skończyć się prawdziwym dramatem. Zadbajmy o opiekę nad dzieckiem w tym czasie. Jeżeli starsze dziecko pomaga nam przy pracy, dopilnujmy, by było ono bezpieczne i pod żadnym pozorem nie pozwalajmy, by obsługiwało sprzęt, którego w ogóle nie powinno dotykać - pisze w ważnym komunikacie minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Żniwa w pełni i rodzice często zabierają swoje pociechy w pola, tak by w teorii mieć je cały czas na oku. Niestety dzieci często znikają z pola widzenia i to właśnie chwile nieuwagi są głównymi powodami ogromnych tragedii.

Dzisiaj grzeje: 1. Do mediów przedostały się doniesienia z „czerwonych stref” w Polsce. Co tam się dzieje?

2. Dziewczynka wyrzuciła prezent do kosza. Nauczkę, którą dostała od mamy, zapamięta do końca życia

3. Prawie nikt nie znał mrocznego sekretu Grzegorza Miecugowa. Wyszło na jaw dopiero po latach

W wakacje dochodzi do wielu wypadków

Chociaż apel minister Marleny Maląg jest niesamowicie ważny i wszyscy powinni wziąć go do serca, to pamiętajmy, że niebezpieczeństwo w letnich miesiącach bardzo często pojawia się w trakcie typowych rozrywek. Służby szczególną uwagę zwracają na zachowanie nad wodą, a udostępniane przez nich statystyki potwierdzają, że wiele osób bagatelizuje niebezpieczeństwo i nieodpowiedzialnie korzysta z ochłody w upalne dni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co naprawdę dzieje się z Agatą Dudą? Sytuacja trwa od zeszłego czwartku
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Agnieszka Woźniak-Starak nie będzie miała spokoju? Bardzo przykre wieści tuż przed pierwszą rocznicą śmierci jej ukochanego męża

Źródło: PAP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News