Minister oświadczył
Pixabay.com sobima
Monika Majko - 12 Listopada 2020

Minister zapowiedział ogromne zmiany. Wielu uczniów i rodziców aż złapało się za głowy

Minister ogłosił, że szykuje zmiany w polskich szkołach, rodzice u uczniowie byli zaskoczeni tym, co usłyszeli z ust szefa resortu edukacji.

Minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek zapowiedział ważne zmiany w polskich szkołach. Oświadczenie szefa resortu edukacji zdziwiło zarówno rodziców dzieci szkolnych i ich pociechy, jak również całe grono pedagogiczne.

Minister edukacji ogłosił zmiany w polskich szkołach

Nowy minister edukacji narodowej był gościem w Polskim Radiu 24. Przemysław Czarnek odpowiedział m.in. na pytanie o to, co można zrobić, by treści patriotyczne, niepodległościowe i katolickie pojawiły się w polskich szkołach w przystępnej formie dla młodzieży.

- One już tam są. Trzeba zwiększyć wysiłki, żeby było ich więcej poprzez zmianę np. kanonu lektur, ale poprzez również spojrzenie gruntowne na podręczniki. Zwłaszcza podręczniki do historii najnowszej, które dopiero będą tworzone pewnie, bo to jest czwarta klasa w szczególności, a które będą pokazywały również losy naszej niepodległości w ostatnim stuleciu - przekazał Przemysław Czarnek.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Przemysław Czarnek zapytany został również o odzyskanie przez Polaków niepodległości w 1918 roku. Szef resortu podkreślił, że udało się ją odzyskać dzięki obywatelom, którzy od wieków byli świadomi swoich obowiązków, takich jak podtrzymywanie i rozwijanie kultury polskiej. Minister wskazał również, że w tym procesie dużą zasługę ma również Kościół Katolicki.

- Niezwykle ważna rzecz, żeby zrozumieć, skąd jesteśmy i dlaczego jesteśmy w tym miejscu właśnie, tutaj w wolnym kraju, demokratycznym. Że zawdzięczamy to naprawdę ciężkiej pracy, poprzednim pokoleniom i obecnym jeszcze pokoleniom, starszym, którym stawiamy pomniki. Dzisiaj rozbierane przez niektórych, którzy kompletnie nie rozumieją, czym jest polskość, na czym polega polskość i co zawdzięczamy tym ludziom, którzy oddawali swoje życie, zdrowie i ciężką pracę wykonywali, żebyśmy żyli w Rzeczypospolitej wolnej, takiej, jaka ona dzisiaj jest - dodał minister.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Minister Czarnek podkreślił role patriotyzmu w procesie wychowywania współczesnej młodzieży

Minister zaznaczył również, że współcześnie patriotyzm powinien być rozumiany jako sumienne wykonywanie obowiązków m.in. rodzinnych, pracowniczych czy naukowych. Słowa polityka wywołały poruszenie wśród rodziców i uczniów szkół, a także grona pedagogicznego.

11 listopada 2020 roku Polacy obchodzili 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku jednak, z powodu wyjątkowej sytuacji w kraju wywołanej przez pandemię koronawirusa, obchody Święta Niepodległości różniły się nieco od poprzednich lat.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Britney Spears jest ubezwłasnowolniona. Fani wstrząśnięci, właśnie przegrała w sądzie, ojciec dalej kontroluje jej życie

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Pomimo wyraźnego sprzeciwu władz stolicy wobec organizowania tegorocznego "Marszu Niepodległości" w Warszawie, na ulicach miasta stołecznego pojawili się tzw. pseudopatrioci, którzy swoim chuligańskim zachowaniem po raz kolejny zdemolowali stolicę kraju podczas najważniejszego narodowego święta.

- Starcia z policją, zniszczenia, zatrzymany ruch pociągów, możliwe podpalenie. Oto jak skrajna prawica - tak hołubiona przez rządzących - 'świętuje' Święto Niepodległości. To właśnie bilans, zapowiadanego zmotoryzowanego, a w rzeczywistości pieszego Marszu Niepodległości. A podobno to protestujące kobiety są największym wrogiem/zagrożeniem/złem/niebezpieczeństwem (proszę sobie wybrać, wszystkie określenia, jak widać jak najbardziej 'trafne') - napisał na Facebooku prezydent miasta stołecznoego Warszawy, Rafał Trzaskowski.

- Tam, gdzie mamy do czynienia z brutalnym działaniem, zniszczeniem mienia, kiedy policjanci zostają ranni, kiedy trafiają do szpitala, nie mamy do czynienia z niczym, co nazywa się pokojowym zgromadzeniem - dodał podczas konferencji prasowej po marszu narodowców rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszystko trwało tylko chwilę, sekundy dzieliły kobietę od śmierci. Pitbull poświęcił się, aby uratować właścicielkę
  2. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Zuchwałe oszustwo na karty SIM. Można stracić mnóstwo pieniędzy
  7. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia/TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News