minister edukacji i nauki
pikio.pl
Patryk Przybyłowski - 12 Listopada 2020

Wiadomość z ostatniej chwili. Minister powiedział, kiedy możliwy jest powrót dzieci do szkół

Minister edukacji i nauki zabrał głos w sprawie powrotu dzieci do szkół. Przemysław Czarnek podał jedną z możliwych dat.

Minister edukacji i nauki udzielił na antenie radia Wnet wypowiedzi, która zelektryzowała wielu rodziców. Chodzi o powrót dzieci do szkół, a tym samym początek końca nauki zdalnej. Na te wiadomość czekało wiele osób.

Minister przekazał najnowsze informacje w sprawie nauki zdalnej w polskich szkołach

- Póki co, mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszystko jest z sobą powiązane - powiedział minister.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówMateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Okazuje się, że zdaniem ministra, właśnie po tym dniu możliwy będzie stopniowy powrót dzieci do szkół. Oczywiście pod warunkiem, że skala zachorowań na COVID-19 zostanie opanowana.

- Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuacje opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszystko jest z sobą powiązane - tłumaczy Przemysław Czarnek.

- Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to by kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół - dodał Przemysław Czarnek w rozmowie w radiu Wnet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Minister edukacji ocenił przygotowanie polskich szkół do realizacji zajęć w trybie zdalnym

Według nowego ministra edukacji narodowej, polskie szkoły radzą sobie zdecydowanie lepiej, niż podczas wiosennego lockdownu. Choć według szefa resortu, w placówkach edukacyjnych stosunkowo rzadko wybuchały ogniska masowych zakażeń koronawirusem, ich czasowe zamknięcie było konieczne, by ograniczyć mobilność kilkunastu milionów osób, które przemieszczały się każdego dnia.

Dzisiaj grzeje:

1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat dla seniorów. Chodzi o realizowanie recept

2. Wiadomo, co planuje rząd. Na luzowanie obostrzeń Polacy nie mają szans

3. Pod osłoną nocy pojawiło się oświadczenie Dziwisza. Tysiące osób patrzy z niedowierzaniem

W związku z obecną sytuacją w polskich placówkach oświatowych władze zapowiedziały także nowy program wsparcia dla członków grona pedagogicznego. Chodzi o dofinansowania dla nauczycieli na zakup niezbędnego do pracy zdalnej sprzętu elektronicznego w wysokości 500 złotych. wił też o nowym programie wsparcia nauczycieli - dofinansowaniu zakupu przez nich sprzętu do nauczania zdalnego w wysokości go 500 zł.

O wsparcie mogą starać się nauczyciele uczący w klasach od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Wszyscy, którzy chcą skorzystać z dodatku, powinni wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go w szkole do 7 grudnia, wraz z imienny dowodem zakupu sprzętu.

- Środki będą przekazywane nauczycielom w tych tygodniach - powiedział Przemysław Czarnek.

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet/Radio Wnet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News