minister dodatkowe 500 plus pieniądze Polacy
Pixabay skyradar
Joanna Szwalikowska - 10 Listopada 2020

Jedna grupa Polaków otrzyma od stycznia dodatkowe 500 złotych. Minister podjął decyzję

Minister oficjalnie poinformował. Jedna grupa Polaków już wkrótce otrzyma dodatkowe 500 plus. Niektórzy będą mogli liczyć na wsparcie nawet w wysokości 1500 złotych.

Minister podjął decyzję i oficjalnie poinformował. Już wkrótce pewna grupa Polaków otrzyma dodatkowe pieniądze w postaci nowego 500 plus. Niektórzy szczęśliwcy będą mogli nawet liczyć na dodatek w wysokości 1500 złotych.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Minister potwierdził. Dodatkowe 500 plus dla jednej grupy Polaków

Mariusz Kamiński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, poinformował, że już wkrótce wprowadzony zostanie dodatek w wysokości 500 złotych dla policjantów oddziału prewencji oraz kontrterrorystów. Ma on być wypłacany już od stycznia 2021 roku.

Zmiany wprowadzono na podstawie nowelizacji rozporządzenia MSWiA, które dotyczy zasad otrzymywania oraz wysokości uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy policji oraz dodatków.

Od 1 stycznia 2021 roku policjanci funkcjonariuszom w oddziale prewencji lub samodzielnym pododdziale będzie przysługiwał dodatek w wysokości 500 złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Ich służba jest szczególnie trudna w czasie pandemii i wymaga realizacji dodatkowych zadań. Ten dodatek jest wyrazem uznania dla ich zaangażowania w niejednokrotnie wielogodzinną służbę, wymagającą dużego poświęcenia - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński.

Wraz z początkiem 2021 roku dodatkowe pieniądze mają również otrzymać kontrterroryści. Jak przekazano w komunikacie, będą oni mogli liczyć nawet na 1000 lub 1500 złotych wsparcia.

- W przypadku policjanta pełniącego służbę w samodzielnym pododdziale kontrterrorystycznym Policji, dodatek będzie można podwyższyć do kwoty 1000 zł. Natomiast gdy policjant pełni służbę w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji "BOA" dodatek będzie można podwyższyć do 1500 zł (nie mniej niż 1000 zł) - przekazano w komunikacie.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. Zamykają siłownie na stałe. Wszystko przez koronawirusa, znana sieć złożyła wniosek o upadłość

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

Jak wynika z opublikowanego komunikatu, policjanci z oddziału prewencji będą mogli liczyć na 500 złotych dodatkowego wsparcia. Z kolei kontrterroryści mogą otrzymać aż 1000 lub 1500 złotych. Jak komentował Kamiński, jest to sposób na wzmocnienie atrakcyjności służby.

- Nasi policyjni antyterroryści to najlepsi z najlepszych. Zatrzymują oni najgroźniejszych przestępców, realnie ryzykując życiem. Takimi dodatkami chcemy wzmacniać atrakcyjność służby także pod względem finansowym - skomentował Kamiński, cytowany przez Gazetę.pl.

Dodatkowe pieniądze policjanci mają otrzymać już z początkiem 2021 roku. Decyzję o zmiana wprowadzono na podstawie nowelizacji rozporządzenia MSWiA, które dotyczy wysokości uposażenia funkcjonariuszy, zasad ich otrzymywania oraz dodatków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ranny szczeniak leżał wśród sterty śmieci. Reakcja przechodniów jest porażająca, aż brakuje słów
  2. Narzeczona Artura Szpilki całkiem nago. Pikantne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  7. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News