Minister Marlena Maląg zdradziła nieco na temat rządowej tarczy antykryzysowej
ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER
Agata Jaroszewska - 10 Maja 2020

Rząd wprowadzi kolejne zmiany? Minister zdradza ważne szczegóły

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedziała, że rząd może szykować kolejne zmiany w tarczy antykryzysowej. Jej słowa mogą być zaskoczeniem dla wielu mówiących, iż państwowa pomoc nie jest wystarczająca nadzieją na uszczelnienie istniejącego już systemu mającego pomóc przedsiębiorcom i właścicielom firm. W czasie wywiadu padło kilka wypowiedzi ujawniających kurs objęty przez rządzących oraz tego jak wyglądać będzie praca ministrów i premiera w najbliższych dniach. Według Marleny Maląg najważniejszym celem podejmowanych działań jest dobro przedsiębiorców i pracowników.

Minister w rozmowie z PAP cytowanej przez Polsat News postanowiła podzielić się wieloma ważnymi szczegółami. Wypowiedzi Marleny Maląg sugerują, że rząd w żadnym razie nie zakończył prac nad tarczą antykryzysową. Wprowadzone zostaną kolejne zmiany?

PolacyKarygodne zachowanie Polaków na plaży. Wszyscy widzieli, nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zdradziła ważne szczegóły

- Zależy nam na ochronie możliwie wielu miejsc pracy. Świadczy o tym różnorodność przyjętych rozwiązań i dlatego też analizujemy wprowadzenie do tarczy kolejnych instrumentów - mówiła w cytowanej przez Polsat News rozmowie z PAP minister Marlena Maląg. Podkreśliła jednocześnie, że działania rządu to nic innego jak odpowiedź na zróżnicowanie zapotrzebowania przedsiębiorców stawiających czoła przeciwnościom w czasie trwania epidemii koronawirusa. Wydaje się, że wielu z nich nie jestoni zadowolonych z proponowanych dotąd rozwiązań, gdyż zdecydowali się na organizacje strajku na ulicach Warszawy. Minister podzieliła się także innymi wiadomościami dotyczącymi tarczy antrykryzoswej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Czterej pancerni i pies - życie gwiazdyGwiazda "Czterech pancernych i psa" przed laty rozbiła małżeństwo innej aktorki. Potem spotkała ją wielka tragediaCzytaj dalej

Wszystko podlega ciągłej dyskusji i ma reagować na bieżące wydarzenia

Sytuacja na całym świecie ulega ciągłej zmianie. Coraz więcej krajów decyduje się na stopniowe zmniejszanie obostrzeń i życie powoli wraca do normy. Ma to na celu wspomożenie gospodarek, które w obliczu kryzysu wręcz się zatrzymały, a to pociągnąć może za sobą ogromne konsekwencje. Wygląd rynków zmienia się niczym w kalejdoskopie i co chwila pojawiają się nowe, konieczne do rozwiązania, problemy.

- Kolejne nowelizacje przepisów oraz uruchomienie "tarczy finansowej" dowodzą, że rozwiązania antykryzysowe nie są zamkniętym katalogiem - cytuje wypowiedź minister Maląg Polsat News. Czy to znaczy, że polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na nowe propozycje rządu co do polepszenia ich sytuacji? Według wypowiedzi udzielonej PAP rząd jako priorytet obecnie ma mieć dobro firm i skupia się aby zapewnić jak najlepszą siatkę rozwiązań mającą ochronić przedsiębiorstwa przed zamknięciem.

Dzisiaj grzeje:

1. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie

2. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Widzowie zaniemówili, historyczna decyzja

Przez epidemię cierpi wiele branż

Według danych przedstawianych przez Polsat News tarcza antykryzysowa ma kosztować około 212 mld złotych. Do tej pory słychać bardzo dużo uwag co do rozwiązań wprowadzonych przez rząd. Ludzie tracą pracę, szczególnie w zamkniętym sektorze usług. Minister Maląg przypomniała o możliwych wyjściach z jakich może skorzystać przedsiębiorca.

- Część pracodawców korzysta z dofinansowania do wynagrodzeń [...] w sytuacji obniżenia wymiaru czasu pracy pracowników lub przestoju ekonomicznego - mówiła dla PAP. Na konkretne propozycje pozostaje jednak poczekać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Niebezpieczne produkty wycofane z rynku przez GIS. Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w domu
  3. Legendarny mistrz świata zrujnowany przez epidemię. Stracił dom, zamierza spać w kartonie
  4. IMGW przekazało druzgoczące informacje. Maj wszystkich rozczaruje, sytuacja będzie fatalna
  5. Sprawdzili logowanie komórki taty Kacperka. Rutkowski ujawnił porażające szczegóły
  6. Zabił dwie osoby, kilka ranił, chwilę później uciekł. Trwa dramatyczna obława polskiej policji
  7. Robiąc kotlety rozbijasz mięso? Prawie wszyscy popełniają 1 okropny błąd

KacperekNurek, który znalazł Kacperka, cały czas wszystko filmował. Dopiero w domu dostrzegł porażającą rzeczCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News