minister zakaz zniknięcie
Unsplash cheng feng
Joanna Szwalikowska - 8 Listopada 2020

Minister postawił sprawę jasno. W przyszłym tygodniu może zniknąć uciążliwy zakaz

Minister jasno zapowiedział. Dołoży wszelkich starań, aby już w przyszłym tygodniu zniknął jeden z uciążliwych dla Polaków zakazów.

Minister postawił sprawę jasno. Jako najważniejsze zadanie na najbliższy czas chce postawić sobie wypracowanie takich warunków, aby jeden z uciążliwych zakazów zniknął w przyszłym tygodniu.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Minister chce, aby zniknął uciążliwy zakaz. Wielu Polaków się ucieszy

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin, zapowiedział, iż chce wypracować warunki, które pozwolą na otwarcie sklepów meblarskich w ciągu kilku najbliższych dni.

W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie, regulujące nowe obostrzenia, które weszły w życie w sobotę 7 listopada. Jednym z nowych ograniczeń są te dotyczące ograniczeń w handlu. Niespodziewanie zamknięte zostały jednak sklepy meblowe, które początkowo miały pojawić się na liście wyjątków, podobnie jak te z artykułami remontowymi. Obostrzenia mają pozostać ważne do 29 listopada.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Na antenie Polsat News Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii, zapowiedział, iż ma nadzieję na wypracowanie wspólnie z firmami rozwiązań, które umożliwiłyby ponowne otwarcie sklepów meblowych w ciągu kilku najbliższych dni.

Jak podkreślił ministerstwo od początku było przeciwne temu ograniczeniom. Trwające jednak do ostatniej chwili negocjacje zakończyły się decyzją większości członków rządu o podjęciu innej decyzji.

- Na polecenie premiera @MorawieckiM w najbliższy poniedziałek o 9.30 @MRPiT_GOV_PL organizuje spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej. Celem spotkania będzie wypracowanie protokołów bezpieczeństwa ze zwiększonym reżimem sanitarnym, umożliwiającym otwarcie branży - napisała Olga Semeniuk na Twitterze.

Treść opublikowanego w piątek rozporządzenia okazała się dużym zaskoczeniem dla branży, ponieważ w jego projekcie istniał wyraźny zapis o włączeniu sklepów meblowych na listę wyjątków. Rozporządzenie zostało opublikowane ok. godz. 19, natomiast w życie weszło już kilka godzin później.

Późnym wieczorem w piątek Ikea opublikowała komunikat wyrażający zdziwienie nagłą zmianą decyzji rządu. Od sobotniego poranka pojawiły się natomiast kolejne sygnały dotyczące krytyki działań rządu. Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii miała zaprosić branże meblową na spotkanie, które ma się odbyć w poniedziałek rano.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Melania Trump opuści nie tylko Biały Dom, ale też męża? ”Odlicza każdą minutę do czasu, gdy on opuści urząd i będzie mogła się rozwieść”

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Jak przekazała na Twitterze, celem spotkania ma być wypracowanie stosownych protokołów bezpieczeństwa ze zwiększonym reżimem sanitarnym, dzięki czemu ponowne otwarcie branży będzie możliwe. Wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker miał z kolei przeprosić w imieniu wszystkich osób, które popełniają błędy podczas podejmowania decyzji z godziny na godzinę.

- Jesteśmy tylko ludźmi i pokorna władza musi wziąć odpowiedzialność - powiedział na antenie RMF FM. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, w galeriach handlowych otwarte pozostają jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie oraz księgarnie, a także punkty usługowe, takie jak np. salony fryzjerskie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kot goni mysz, jednak po chwili gryzoń robi najbardziej niespodziewaną rzecz. Wideo rozkłada na łopatki
  2. Jakub Błaszczykowski został skandalicznie wykorzystany. Prawda wyszła na jaw, oszukano go
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakuje
  7. Kamery nagrały zdumiewające zachowanie 12-latka. Kobieta wyciągnięta z opresji przez młodego bohatera
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News