Minister
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Klaudia Bochenek - 6 Maja 2020

Obostrzenie zostanie zniesione szybciej niż ktokolwiek przypuszczał? Minister się wygadał

Minister kultury i dziedzictwa narodowego wygadał się na antenie radia. Wypowiadał się na temat wprowadzonych obostrzeń, zdradził też co nieco o zniesieniu jednego z nich. Wiadomo, kiedy będzie można się tego spodziewać.

Minister skupił się oczywiście na sprawach kulturalnych. Tym samym powiedział, czego możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości.

Minister Piotr Gliński zdradził, co dalej z polską kulturą

Jak wiemy, rząd wprowadził odmrażanie polskiej gospodarki, wszystko ma odbywać się w czterech etapach oddzielonych od siebie o kilka tygodni. Piotr Gliński, minister kultury, przyjął zaproszenie do radiowej Jedynki i rzeczywiście potwierdził, że kina oraz teatry będą mogły zacząć funkcjonować po wdrożeniu czwartego, ostatniego etapu, oczywiście pod reżimem sanitarnym. Polityk zdradził jednak informacje o pewnym wyjątku.

Rząd o tymczasowych zwolnieniachNagła decyzja rządu. Chcą wprowadzić "tymczasowe zwolnienia z pracy"Czytaj dalej

- To są masowe imprezy na ogół, duże zbiorowiska osób, więc bardzo niebezpieczne z punktu widzenia epidemii, ale np. kina samochodowe i kilka innych aktywności kulturalnych może będzie możliwe otworzyć wcześniej. Np. małe plany filmowe chcemy uruchomić wcześniej - zdradził Piotr Gliński na antenie radia. Dla fanów produkcji filmowych to nie lada gratka: robi się coraz cieplej, więc istnieje możliwość, że kina samochodowe otworzą się wcześniej niż te stacjonarne.

Jak będzie wyglądał seans w kinie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Minister kultury został też zapytany o to, jak będzie wyglądać seans w kinie czy teatrze oraz kiedy obiekty będą mogły przyjmować widzów.

- Nie sądzę, że w kinach i teatrach będziemy siedzieć w odstępie kilku metrów od innych widzów. Raczej chcielibyśmy otworzyć te instytucje wtedy, kiedy będzie możliwe normalne korzystanie z nich - mówił Piotr Gliński.

Dzisiaj grzeje:

1. Zakończono akcję poszukiwawczą na jeziorze. Niestety potwierdził się najgorszy scenariusz, z wody wyłowiono ciało
2. Czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego. Wyjawił, co stanie się z partią rządzącą i co powie nam Duda

Jeśli krzywa zachorowań będzie spadać, najpewniej wtedy zostanie otwarta reszta placówek kulturalnych. Przypomnijmy, że m.in. muzea i galerie sztuki otworzyły swoje drzwi. Piotr Gliński poinformował, że rząd zauważa ogromne straty, ale widzi też to, że kultura przenosi się do internetu - serwisy VOD robią furorę, książki są kupowane online, niektóre przedstawienia teatralne także są dostępne w internecie. Polska chce wystąpić o zerowy VAT na książki, a akcją "Kultura w sieci" chce zachęcić artystów i podmioty kulturalne, żeby przenosiły się do internetu - przeznaczone są na to środki w wysokości 80 mln zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt przed nim nie dokonał podobnego wyczynu. 42-latek zaskoczył cały świat
  2. Anna Lewandowska wyjawiła płeć swojego dziecka? Zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości (FOTO)
  3. Wiele osób myliło się ws. Kacperka? Policjant nie pozostawił wątpliwości
  4. Państwo zapłaci każdemu nawet 5000 złotych. Jest jeden warunek
  5. W rocznicę urodzin Wodeckiego Anna Dymna przerwała ciszę. Światło dzienne ujrzał bolesny sekret
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

Metamorfoza mężczyznyMówili mu, że jest za brzydki dla panny młodej. Przeszedł tak powalającą metamorfozę, że trudno opisać ją słowamiCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News