Fatalna sytuacja Polski i Polaków. Minister zdradziła niepokojące statystyki

Fatalna sytuacja Polski i Polaków. Minister zdradziła niepokojące statystyki Źródło: freestocks Unsplash.com

Minister Emilewicz podzieliła się na antenie najnowszymi statystykami. Niestety sytuacja nie maluje się w najlepszych barwach, jest po prostu fatalnie. Minister wchodząca w skład gabinetu Mateusza Morawieckiego postanowiła jednak nieco wytłumaczyć, dlaczego sprawy wyglądają w ten sposób.

Minister, w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24, poruszała dwa główne tematy: gospodarkę oraz pandemię koronawirusa. Polacy poznali statystyki w jakich posiadaniu jest resort rozwoju, ale niestety przedstawione liczby nie napawają optymizmem.

Nikt nie spodziewał się, że minister przekaże aż tak złe informacje

Minister Jadwiga Emilewicz od momentu zajęcia miejsca Jarosława Gowina stara się zapewnić wszystkich, że resort nikogo nie zostawi bez wsparcia i nieustannie ogłasza kolejne formy pomocy jakie przygotowali rządzący. Niestety chociaż wydaje się, ze strumień pieniędzy strumień pieniędzy, płynący na zasiłki nie będzie mieć końca, to dane, jakie zaprezentowała minister w rozmowie z dziennikarzem Konradem Piaseckim, nie pokazują, aby Polakom żyło się lepiej w czasie epidemii. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Minister Emilewicz nie pozostawiła złudzeń

W rozmowie z Konradem Piaseckim minister rozwoju ujawniła, jak żyli Polacy w ciągu ostatnich kwartałów. Niestety, mimo szerokiego wsparcia rządzących wielu osobom nie udało się utrzymać poprzedniego standardu życia. 

- My mamy poziom zadłużenia na poziomie 44 procent w relacji do PKB. [...] To nie był rok na oszczędzanie. [...] Najtrudniejszy drugi kwartał tego roku. Trzeci i czwarty, te kwartały powinny być lepsze - mówiła pełna optymizmu minister w studio TVN24.

Nie jest tajemnicą, że sytuacja ekonomiczna wielu pracujących osób staje się coraz gorsza, niektórzy z dnia na dzień stracili pracę. Nagła utrata stałego dopływu gotówki wymagała wprowadzenia wielu zmian w dotychczasowym życiu i jest to jeden z elementów wpływających na zwiększenie się kryzysu gospodarczego. Minister oceniła jednocześnie decyzje podejmowane przez Mateusza Morawieckiego. Jej słowa są wyjątkowo stanowcze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"

2. Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta

3. Wyciekła prawda o ojcu małej Madzi. Powalające, co zrobił po tragicznej śmierci córeczki

Sytuacja ekonomiczna na całym świecie jest wyjątkowo zła

- Premier nie uprawia propagandy. To największy kryzys na świecie od lat - powiedziała minister i nie ukrywa, że zgadza się z podejmowanym przez rząd, którego jest członkinią, decyzjami. Chociaż resort rozwoju ma nadzieję, że w nadchodzących miesiącach sytuacja zacznie się poprawiać, to dopiero później będzie można ocenić słuszność tych tez. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Małgorzata Rozenek-Majdan straciła posadę w TVN. Nikt nie spodziewał się takiego ciosu
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. W głowie się nie mieści. Mama dostała w szkole do podpisu oburzający dokument, każdy z rodziców go otrzymał
  4. Dobierają się do emerytur Polaków. Ujawniono, co się dzieje
  5. Jurek Owsiak jest wściekły. Publicznie nie przebierał w słowach

Źródło: Twitter / TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News