Z ostatniej chwili. Zakończono zebranie sztabu kryzysowego, zapadła ostateczna decyzja

Z ostatniej chwili. Zakończono zebranie sztabu kryzysowego, zapadła ostateczna decyzja Źródło: Pikio.pl

Minister przekazał ważne informacje w sprawie niecierpiącej zwłoki. Właśnie zakończyło się zebranie sztabu kryzysowego, w czasie którego zapadła istotna decyzja. Sytuacja wciąż nie poprawia się.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odniósł się do zwołanego w środę o godzinie 8:00 posiedzenia sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli rządu, wojska, MPWiK oraz stołecznego ratusza, który reprezentował wiceprezydent Robert Soszyński. Jakie decyzje podjęto? 

Zakończyło się zebranie sztabu kryzysowego. Minister zabrał głos 

Po środowym zebraniu, które zwołano w związku z nagłą awarią w Czajce, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że wojsko jest w stanie zbudować most pontonowy, na którym ma być położony tymczasowy rurociąg, w ciągu zaledwie trzech dni.

- Wojsko Polskie jest gotowe, żeby najdłużej do trzech dni pobudować most, natomiast ta inwestycja nie jest wciąż przygotowana. Liczę na to, że miasto stołeczne Warszawa, że administracja warszawska, że administracja prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego jednak stanie na wysokości zadania i skoordynuje te wszystkie działania, żeby jak najszybciej most pontonowy powstał - mówił Błaszczak.

Odnosząc się do kosztów budowy mostu, MON poinformował, że wynikają one z "kosztów paliwa" i z "amortyzacji sprzętu". Podkreślił jednocześnie, że koszta wcale nie są wysokie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Wszytko w ręku prezydenta Warszawy, który musi skoordynować działania. Nie będziemy budować mostu kiedy nie ma rury, która powinna być położona. Oceniam - to nie jest nic nowego - że prezydent Trzaskowski nie radzi sobie z Warszawą. Musi się ogarnąć i zabrać się do pracy - dodał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne informacje dotarły do mediów. Nie żyje gwiazdor, znaleziono jego ciało

2. Przez kilka sekund uciskaj swój palec. Proste badanie, które może uratować życie

3. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać

Jak poinformował Trzaskowski, wojsko zbuduje most pontonowy na Wiśle, na którym położony zostanie awaryjny rurociąg doprowadzający ścieki do oczyszczalni "Czajka", a zapłaci za niego miasto. 

- Spółka MPWiK będzie to finansować. W zeszłym roku operacja postawienia mostu pontonowego kosztowała 40 milionów złotych - mówił Trzaskowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje wielki Polak. Nagle trafił do szpitala, niestety nie udało się go uratować
  2. Beata Kozidrak w żałobie, zmarła najbliższa jej sercu osoba. Opublikowała poruszający wpis
  3. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu
  4. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  5. Wygralibyście pół miliona złotych? Podchwytliwe pytanie w "Milionerach", na które niewiele osób potrafiłoby odpowiedzieć

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News